خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» اخرین اخبار » آغاز به کار نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران

تاریخ انتشار : 1397/06/18 - 12:08

 کد خبر: 12077
 470 بازدید

آغاز به کار نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران

نخستین­ نمایشگاه صنعت گاز ایران در ۱۲ گروه تخصصی شامل کل زنجیره ارزش صنعت گاز در نمایشگاه شهر آفتاب تهران آغاز بکار کرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛ مجتبی راد با بیان اینکه ضرورت برگزاری نمایشگاه صنعت گاز از دو منظر جایگاه ایران در انرژی دنیا و الزامات و استانداردهای صنعت نمایشگاهی قابل تامل و بررسی است، گفت: ­نمایشگاه در ۱۲گروه تخصصی که کل زنجیره ارزش صنعت گاز را شامل می‌شود، برگزار ­شده است

سخنگو و مدیر نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایرانبا بیان اینکه نمایشگاه صنعت گاز ایران در فضایی بالغ بر ۶هزار متر مربع و با حضور بیش از ۷۰مشارکت کننده داخلی و خارجی برپا شده است افزود: در تعیین گروه‌های کالایی و خدماتی نمایشگاه ­­ تلاش شده تا زمینه بروز توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در کنار شرکتهای صاحب ­نام خارجی در این عرصه فراهم آید

وی با اشاره به ­جایگاه ایران در انرژی جهان که ­ضرورت تعریف و برپایی رویدادهای کاملا تخصصی این حوزه راهبردی را دو چندان می کند گفت: صنعت گاز به دلیل رتبه برتر ایران در ذخایر تثبیت شده گاز جهان، برنامه‌های راهبردی کشور در برنامه ششم توسعه و سیاست‌های ابلاغ شده اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه این بخش از صنعت در کشور، دارای اولویت خاص برای میزبانی تهران از این نمایشگاه است.

راد افزود: در صنعت نمایشگاهی دنیا تعریف نمایشگاه تخصصی برای موضوعات مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی و غیره اعم از کلان و خرد، یک امر کاملا طبیعی است و بررسی تقویم نمایشگاهی کشورها و تقویم نمایشگاهی ایران نیز موید این موضوع است. در ایران برای بسیاری از فعالیت‌های صنعتی، نمایشگاه‌های تخصصی مجزا تعریف و علاوه بر برگزاری در تهران در سایر مراکز نمایشگاهی استان‌ها نیز در سطح مطلوبی برگزار می‌شوند.

مدیر نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران با اشاره به جایگاه صنعت گاز در ایران و توان صنعتی کشورمان در این زمینه، تصریح کرد: شرایط ایران در این زمینه به گونه‌ای است که هیچ یک از کشورهای صاحب گاز منطقه و خلیج فارس از این قابلیت برخوردار نبوده و تنها کشور روسیه با قابلیت‌های مشابه کشورمان، بیش از دو دهه برگزاری نمایشگاه تخصصی گاز را در برنامه نمایشگاهی خود قرار داده است. برای برپایی هر چه بهتر این مهم، از حمایت، پشتیبانی و راهنمایی همه­­دستگاه‌های مرتبط دولتی و تعامل با انجمن ها، سازمان و تشکل‌های تخصصی و دانشگاه‌ها و غیره استفاده خواهد شد.

گفتنی است،​ نمایشگاه بین المللی گاز، از­ دهم تا سیزدهم­­شهریور ماه در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب میزبان علاقمندان است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخرین اخبار , دنیای انرژی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --