خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » آماده شدن لایحه اصلاح و ارتقاء بازار سرمایه

تاریخ انتشار : 1397/11/02 - 11:06

 کد خبر: 15741
 431 بازدید

رییس سازمان بورس اعلام کرد:

آماده شدن لایحه اصلاح و ارتقاء بازار سرمایه

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد : لایحه اصلاح و ارتقاء بازار سرمایه آماده شد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از خانه ملت، شاپور محمدی با اشاره به نشست کمیسیون اقتصادی با مدیران بازار سرمایه گفت: راهکارهای اعضای کمیسیون اقتصادی برای بازار سرمایه راهگشا بوده و مدیران ارشد این بازار از نمایندگان مجلس در حوزه بنگاه‌ها و شرکت‌های بورسی درخواست‌هایی داشته‌اند تا بتوان مشکلات آنها را مرتفع کرد.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با اشاره به لزوم توجه به معافیت مالیاتی و افزایش سرمایه‌ها در شرکت ها و بنگاه های بورسی بود، افزود: دریافت مالیات نیم درصدی نقل و انتقال مربوط به سهام شرکت های بورسی توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه‌گانه به یک دهم درصد کاهش یافته که در این راستا از اعضای کمیسیون اقتصادی درخواست شد که این موضوع به یک قانون دائمی تبدیل شود، چراکه نرخ جدید به افزایش حجم معاملات در بازار سرمایه کمک می‌کند.
کنترل حجم و هدایت نقدینگی
وی با بیان اینکه بازار سرمایه لایحه‌ای را برای ارسال به دولت و مجلس آماده کرده است، افزود: مفاد لایحه فوق الذکر شامل اصلاح و ارتقاء بازار سرمایه کشور است و این قوانین می‌تواند به نظم بازار سرمایه، کنترل بیشتر حجم نقدینگی و هدایت نقدینگی به فعالیت‌های تولیدی کمک کند.
محمدی با تاکید بر اینکه باید جلوی فعالیت‌هایی که منجر به احتکار می‌شوند، گرفته شود، ادامه داد: بازده‌های غیرعادی که در بخش‌های اختلال‌زا وجود دارد باید کاهش یابد تا فعالیت‌های بخش‌های تولیدی برای سرمایه‌گذاران کشور جذابیت پیدا کند.
ارتقای شفافیت
وی با بیان اینکه شفافیت در بازار سرمایه، ارتقاء یافته و تأخیر در ارسال صورت‌های مالی شرکت های بورسی بسیار کاهش یافته است، اظهار داشت: زمان ارسال صورت‌های مالی توسط شرکت‌های مختلف بورسی از متوسط ۴۰ روز برای هر ماه به حدود یک تا دو روز رسیده است که این موضوع نشان‌دهنده ارتقاء شفافیت در بازار سرمایه است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران تصریح کرد: امیدوارم با اقداماتی که در سازمان بورس دنبال می‌شود شفافیت‌ها افزایش بیشتری پیدا کند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بورس و سهام , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --