خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزی به تصویب رسید

تاریخ انتشار : 1397/08/23 - 12:56

 کد خبر: 13788
 200 بازدید

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزی به تصویب رسید

افزایش سرمایه ۲۰۰ درصدی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) به تصویب سهامداران رسید.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، به نقل از روابط عمومی سمات، مجمع عمومی به طور فوق العاده شرکت سپرده گذاری مرکزی عصر سه شنبه به ریاست محسن خدابخش رییس هیات مدیره این شرکت و با حضور بیش از 67 درصد از سهامداران برگزار شد. مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی در ابتدای این مجمع فوق العاده گفت: این شرکت علاوه بر اینکه یک تشکل خود انتظام قانونی است به عنوان یک نهاد مالی خدمات زیر ساختی و ارزش افزوده بسیاری را به فعالان بازار سرمایه ارائه می دهد.
حسین فهیمی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی با ریسک های مختلفی روبروست، افزود: یکی از ویژگی های مهم در مدیریت ریسک، بهره مندی از یک کفایت سرمایه مطلوب است، به طوری که شرکت های سپرده گذاری مطرح در جهان از سرمایه قابل قبولی برای ارائه خدمات موثر و مدیریت ریسک برخوردار هستند.
وی تطبیق با مقررات جاری در بازار سرمایه را از دیگر اهداف هیات مدیره سمات برای افزایش سرمایه این شرکت اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبه 513 هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار باید سرمایه شرکت سپرده گذاری مرکزی یک و نیم برابر میانگین سرمایه 4 بورس کشور باشد که برای تحقق آن، نیازمند افزایش سرمایه 200 درصدی شرکت بودیم.
فهیمی با بیان اینکه پیش از این شرکت سپرده گذاری مرکزی، سه بار افزایش سرمایه داشته است، اظهار داشت: چهارمین افزایش سرمایه از محل سود انباشته به مبلغ 730 میلیارد ریال و اندوخته احتیاطی به مبلغ 270 میلیارد ریال و به منظور اصلاح ساختار مالی، تطبیق با قوانین و مقررات و استانداردهای بین الملی است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بورس و سهام , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --