خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » افزایش ۵ برابری ذخایر قطعی بوکسیت در “آلومینای ایران”/ برنامه ریزی برای اجرای فاز ۲ آلومینای جاجرم

تاریخ انتشار : 1398/07/11 - 11:34

 کد خبر: 17920
 211 بازدید

تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران:

افزایش ۵ برابری ذخایر قطعی بوکسیت در “آلومینای ایران”/ برنامه ریزی برای اجرای فاز ۲ آلومینای جاجرم

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران خبر داد: این مجتمع طی ۴- ۵ سال گذشته، میزان ذخیره قطعی بوکسیت را بیش از ۵ برابر افزایش داده است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری و به نقل از شما و اقتصاد، تورج زارع در دومین همایش چشم انداز صنایع غیر آهنی ایران و فناوری های وابسته، اظهار داشت: میزان ذخیره قطعی بوکسیت مجتمع آلومینای ایران طی سال های گذشته ۷ میلیون تن بود و اکنون به ۳۸ میلیون تن رسیده است.

وی افزود: علاوه بر این ۸۰ تا ۹۰ میلیون تن نیز به عنوان بوکسیت نرم یا شیلی داریم.

مدیر مجتمع آلومینیوم ایران گفت: این شرکت در فرآیند تولید آلومینا به روش های سینترینگ (یا تَف جوششی یکی از روش‌های شکل‌دهی مواد فلزی و سرامیکی است از طریق ذوب سطحی)، وارد همکاری با یک کشور خارجی شده است.
زارع با بیان اینکه مرز زیست محیطی در بخش معدن مشخص نیست، گفت: معدن تاش بوکسیت شاهرود با ادعای مسائل زیست محیطی اما بدون مسند و استانداردهای زیست محیطی حدود ۶ ماه پیش تعطیل شده که به دنبال آن در تامین محصول کیفی دچار مشکل شدیم.
وی ادامه داد: دانشگاه ها بر روی آلایندگی این معدن کار می کنند اما هیچ دانشگاهی، تولید آلومینا را مضر برای انسان نمی داند.
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد: برنامه ریزی برای اجرای فاز ۲ کارخانه آلومینای جاجرم در حال انجام است.
وی افزود: با اجرای فاز ۲، ظرفیت تولید آلومینا در این شرکت ۲ برابر (۵۰۰ هزار تن) خواهد شد.
زارع با اشاره به ضرورت تغییر سیاست های مربوط به فروش محصولات آلومینیوم گفت: قبلا با توجه به شرایط خاص کشور، سیاست هایی در این حوزه تنظیم شد اما اکنون با پایداری وضعیت بازار، باید این سیاست ها تغییر یابد.
وی ادامه داد: این اقدام موجب می شود بتوانیم محصولات خود را به فروش رسانده و از محل نقدینگی، فعالیت های دیگر را انجام دهیم.
زارع تاکید کرد: اگر این تغییرات انجام نشود، طی چند ماه آینده این صنعت دچار مشکل می شود.

برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , معدن
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --