افزایش 1.2 میلیون تنی ظرفیت تولید شمش فولاد کشور با تسهیلات بانک توسعه صادرات

فاز دوم طرح شرکت فولاد جنوب کاوه کیش با تامین مالی 108 میلیون و 800 یورویی بانک توسعه صادرات ایران توسط معاون اول رییس جمهور افتتاح شد

افزایش 1.2 میلیون تنی ظرفیت تولید شمش فولاد کشور با تسهیلات بانک توسعه صادرات

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، با آغاز این پروژه بالغ بر 108 میلیون و 800 هزار یورو برای تامین مالی طرح فاز دو و 25 میلیون یورو تسهیلات برای طرح آب شیرین کن صنعتی به منظور تهیه آب مورد نیاز این بخش از کارخانه از سوی بانک توسعه صادرات ایران از محل منابع صندوق توسعه ملی پرداخت شد.
لازم به ذکر است علی رغم همه تحریم­ها، بانک توسعه صادرات توانست در حوزه تامین تجهیزات و قطعات مورد نیاز در طول اجرای این پروژه موفق عمل کند.
همچنین به همت بانک توسعه صادرات، با وجود محدودیت­های بین المللی ناشی از تحریم، نقل و انتقال مالی مرتبط با فاز دو طرح فولاد جنوب کاوه کیش بدون چالش انجام شد.
زیرساختی بودن این طرح زمینه ایجاد اشتغال برای 300 نفر به صورت مستقیم و 1000 نفر به صورت غیر مستقیم و رونق اقتصادی استان هرمزگان را فراهم کرده و نکته غرور آفرین در این میان، استفاده از توان کارشناسان داخلی برای تکمیل پروژه پس از خروج کارشناسان خارجی در ادامه تحریم­های غیرعادلانه از طرح است.
به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، با احتساب ظرفیت تولید در فاز دوم فولاد کاوه جنوب کیش، سهم تولید فولاد در این شرکت به حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور ارتقاء ‌یافت که این میزان تولید باعث شد تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولیدکنندگان فولاد کشور از جایگاه هفتم به رده چهارم ارتقاء یابد