خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » انتخاب مربی جدید برای تیم ملی شطرنج منتفی شد/ باز هم حضور سوکولوف در تیم ملی

تاریخ انتشار : 1398/04/22 - 12:50

 کد خبر: 17113
 390 بازدید

انتخاب مربی جدید برای تیم ملی شطرنج منتفی شد/ باز هم حضور سوکولوف در تیم ملی

فدراسیون شطرنج قرار بود با گزینه های خارجی جدیدی برای مربیگری تیم ملی شطرنج به توافق برسد اما اکنون این موضوع منتفی شده است.

فدراسیون شطرنج قرار بود با گزینه های خارجی جدیدی برای مربیگری تیم ملی شطرنج به توافق برسد اما اکنون این موضوع منتفی شده است.

دنیای سرمایه گذاری_ در حالی که قرار بود فدراسیون شطرنج با گزینه‌های خارجی جدید همچون لکومجارستانی، سرگیسیان ارمنستانی و باکرو فرانسوی برای مربی‌گری تیم ملی شطرنج ایران مذاکره کند اما این اتفاق محقق نشد و فدراسیون شطرنج اکنون می‌خواهد باز هم از حضور سوکولوف در اردوی تیم ملی استفاده کند.

استخدام دوباره سوکولوف برای تیم ملی شطرنج ایران در حالی است که رئیس فدراسیون پیش از این از اشباع شدن بازیکنان سطح یک ایران از حضور او در تیم ملی سخن گفته بود اما گویا با توجه به اینکه مذاکره با مربیان جدید برای حضور در ایران محقق نشده است ملی پوشان شطرنج ایران باز هم باید با همین مربی تمرینات خود را از سر بگیرند.

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در گفت و گو با ایسنا، در مورد جذب مربی جدید خارجی اظهار کرد: بالکو قرار بود به توافق برسیم که اعلام کرد نمی‌تواند به ایران بیاید و اکنون انتخاب مربی جدید خارجی منتفی است. اکنون احتمالاً سوکولوف را یک دوره دیگر برای این تابستان بیاوریم، البته باید ببینیم چه می‌شود.

وی در ادامه در مورد آغاز اردوهای تیم ملی برای آمادگی شطرنج بازان برای جام جهانی گفت: برای آغاز اردوها باید باسوکولوف تماس بگیریم تا در همین ماه میلادی بتوانیم از حضور او استفاده کنیم. شرایط ملی پوشان هم خوب است و در چند مسابقه اوپن همچون ابوظبی، چین و … شرکت می‌کنند و بعد دوم سپتامبر در جام جهانی حاضر می‌شوند. در جام جهانی نمی‌توان چیزی را پیش بینی کرد اما بازیکنان ما در این مدت ثابت کردند که عملکردشان از سطح انتظارات ما بالاتر بوده است. فکر می‌کنم در مجموع علیرضا فیروزجا و پرهام مقصودلو می‌توانند دو سه دور بالا بروند.

وی در خصوص سارا سادات خادم الشریعه و کاهش ریتینگش در مسابقات چین گفت: در کل حریفان سخت هستند. سارا بعد از مدت‌ها با بازیکنانی با ریتینگ بالا مسابقه می‌دهد و باید کمی مشکلش را رفع کند. سارا جلوی بازیکنان اروپایی و استاد بزرگ حتی مشکلات کمتری دارد اما جلوی بازیکنان چینی و هندی مقداری باید خود را تقویت کند. این شطرنج بازان با فرهنگ دیگری بازی می‌کنند و بحث خود شطرنج هم نیست. بحث فرهنگ دیگری است که بازی کردن آنها را متمایز می‌کند. فکر می‌کنم باید خادم الشریعه راه‌های مقابله با آنها را یاد بگیرد. امیدوارم همه بازیکنان ما روند رو به رشد خود را بدون انقطاع ادامه دهند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , دنیای ورزش
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --