خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » انتظار داریم اروپا برای راه اندازی سریع کانال مالی اقدام کند

تاریخ انتشار : 1397/08/22 - 13:24

 کد خبر: 13773
 364 بازدید

رییس کل بانک مرکزی؛

انتظار داریم اروپا برای راه اندازی سریع کانال مالی اقدام کند

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با وزیر امور خارجه سابق آلمان گفت: انتظار داریم اتحادیه اروپا هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی کانال مالی اقدام کند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از  روابط عمومی بانک مرکزی، زیگمار گابریل وزیر امور خارجه سابق آلمان که به همراه اعضای هیات تجاری انجمن خاورمیانه و دور آلمان(NUMOV) به تهران سفر کرده است، بعدازظهر امروز (دوشنبه) با عبدالناصر رئیس کل بانک مرکزی دیدار و درباره ایجاد کانال مالی ایران و اروپا گفت وگو کرد.

عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تلاش های آمریکا نتواسته آنها را به هدف اصلی شان برساند، تصریح کرد: تدابیر لازم برای مقابله با این تحریم ها انجام شده است و در حال حاضر با برنامه ریزی لازم آثار منفی تحریم ها کنترل و اقدامات لازم برای توسعه تجارت با کشورهای هشت گانه و همسایگان در حال انجام است.

وی افزود: انتظار می رود اتحادیه اروپا نیز هرچه سریعتر نسبت به راه اندازی کانال مالی اقدام کند.

در ادامه زیگمار گابریل وزیر خارجه سابق آلمان ضمن ابراز تاسف از بازگشت تحریم‌های آمریکا تاکید کرد: یکی از اهداف برجام، توسعه روابط سیاسی و اقتصادی اروپا با ایران است و آلمان همچنان به توسعه همکاری های اقتصادی با ایران علاقه دارد.

وی با ابراز امیدواری از ایحاد کانال مالی بین ایران و اروپا اظهار داشت: هزاران شرکت کوچک و بزرگ آلمانی که هیچ تعاملی با آمریکا ندارند، می توانند به راحتی با ایران به تبادلات تجاری بپردازند.

در ادامه این گفتگوها طرفین ضمن بررسی جزئیات کانال مالی بین ایران و اروپا پیشنهاد کردند ادامه گفت وگوها در سطح کارشناسی و به منظور حل رسیدن به یک راه حل مشخص دنبال شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بانک وبیمه , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --