خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » اولویت‌های بودجه ۹۸/ اقشار آسیب‌پذیر بسته حمایتی می‌گیرند

تاریخ انتشار : 1397/09/06 - 11:27

 کد خبر: 14490
 176 بازدید

اولویت‌های بودجه ۹۸/ اقشار آسیب‌پذیر بسته حمایتی می‌گیرند

رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه یکی از مهم‌ترین اقدام‌های انجام گرفته در این حوزه را تعریف بسته حمایتی برای اقشار آسیب‌پذیر و ارایه این حمایت‌ها به گروه‌های مذکور برشمرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، وی با بیان این مطلب، اظهار داشت: در این راستا، در سال‌ جاری بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان از منابع هدف‌مندی یارانه‌ها، علاوه بر اعتبارات پادارشده در ذیل دستگاه‌های حمایتی، فقط برای پرداخت مستمری خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص یافته، به نحوی که از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ مستمری خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی نزدیک به سه برابر شده است.
رییس امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور همچنین بیمه بازنشستگی را به عنوان یکی از ارکان مهم رفاه اجتماعی و ساماندهی صندوق‌های مربوط به منظور کاهش وابستگی صندوق‌های بیمه کشوری و لشکری به منابع عمومی و تقویت صندوق تامین اجتماعی از طریق تادیه بدهی دولت به تامین اجتماعی از جمله جهت‌گیری‌های عمده در بودجه سال ۱۳۹۸ برشمرد.
وی افزود: با توجه به موافقت‌های به عمل آمده در طرح تحول سلامت و کاهش پرداخت از جیب مردم در بهره‌مندی از خدمات سلامت، اعتبارات مورد نیاز اجرای این طرح در بودجه سال ۱۳۹۸ با وجود محدودیت‌های اعتباری پیش‌رو، تامین و پرداخت خواهد شد.
پوراصغری در پایان سخنان خود گفت: یکی از بخش‌هایی که وابستگی زیادی به ارز دارد، دارو و تجهیزات پزشکی است که با توجه به حیاتی بودن این موارد و امکان دسترسی به آنها، تامین ارز این بخش تا حد ۳.۵ میلیارد دلار، از جمله اقدام‌های مهم سال آتی خواهد بود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای اقتصاد
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --