خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » اولویت‌ هلدینگ خلیج فارس، تامین نیاز بازار داخل و استفاده از توان داخل برای تولید محصولات است

تاریخ انتشار : 1398/08/14 - 8:19

 کد خبر: 18020
 195 بازدید

اولویت‌ هلدینگ خلیج فارس، تامین نیاز بازار داخل و استفاده از توان داخل برای تولید محصولات است

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با تاکید بر اینکه اولویت اصلی این شرکت و تمام پتروشیمی‌های کشور، تامین نیاز داخل است گفت: آرامش حاکم بر بازار داخل و عرضه بیش از تقاضا حاصل این سیاست است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری و به نقل از روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مهندس جعفر ربیعی در مراسم راه‌اندازی مجدد واحدPoly H پتروشیمی شهید تندگویان گفت: اینکه در روز مبارزه با استکبار جهانی در پتروشیمی‌ای که مزین به نام شهید تندگویان است، در خدمت کسانی هستیم که در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند، موجب افتخار است.

وی افزود: یکی از عواملی که موجب موفقیت و پیشرفت می باشد، اعتقاد به کار تیمی است. همه شرکت‌های تولیدی خدماتی و سرمایه‌گذاری در هلدینگ باید باور کنند که اعضای یک خانواده و یک تیم هستند و موفقیت یک تیم و خانواده به هماهنگی همه اعضای یک تیم بستگی دارد و به نام همه اعضا نوشته می‌شود و این باید به شکل یک باور درآید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه وظیفه ما تامین نیاز بازار داخل است، اظهار داشت: هیچ کس حق ندارد در کشور فقط به فکر صادرات باشد و اولویت همه پتروشیمی‌های کشور، بازار داخل است.

ربیعی تصریح کرد: هدف ما جلوگیری از هرگونه التهاب در بازار داخل است، ما دنبال ایجاد التهاب مصنوعی در بازار و گران عرضه کردن محصولات خود نیستیم، چرا که این کار ظلم به مردم کشور است، ما به دنبال تولید بیشتر، تامین کامل نیاز بازار داخل کشور و در مرحله بعد صادرات از محل مازاد بازار داخل هستیم که موجب سودآوری شرکت و سود سهامداران است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، تاکید کرد: اولویت‌دیگر ما در هلدینگ، تولید اقتصادی و همچنین استفاده از تولید و توان داخل است، ما معتقدیم تولید داخل با بخشنامه و فشار مدیریتی توفیق چندان و ادامه داری نصیب کشور نمی‌کند بلکه باید استفاده از تولید و توان داخلی هم باید تبدیل به یک باور در همه سطوح شود و وقتی محصولی در داخل آن هم با کیفیت خوب تولید می‌شود این عین نامردی است که آن محصول را از خارج وارد کنیم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انجام برخی مقدمات برای ورود پتروشیمی شهید تندگویان به بورس گفت: تاکید من سرعت بخشیدن برای ورود تندگویان به بورس یا فرابورس است، ورود به بورس درجه شفافیت را بالا می‌برد و موجب‌تحقق مدیریت در اتاق شیشه‌ای و شفافیت حداکثری است، از سوی دیگر ورود شرکت‌ها به بورس موجب ارزش‌گذاری شفاف شرکت‌ها و همچنین اعطای سهام به کارکنان همزمان با عرضه اولیه و شریک شدن کارکنان در سود و زیاد مجتمع است.

ربیعی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برخی اظهارنظرها درباره اینکه در تندگویان فقط به فکر صادرات هستند، خاطر نشان کرد: ما ۷ درصد محصول تندگویان را هم صادر نکردیم اما برخی  آمار عجیب و کذب صادرات ۷۰ درصدی محصولات تندگویان را دادند، این افراد محتاج دعا و دلسوزی هستند خدا انشالله آنها را به راه راست هدایت کند و البته خدا هم جای حق نشسته و نمی‌گذارد که این نامردی ها و بی معرفتی‌ها به سرانجام برسد.

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , پتروشیمی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --