خبرهای ویژه

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
» آرشیو » اولین محموله نفت ژاپن از ایران بارگیری شد

تاریخ انتشار : 1397/11/01 - 15:21

 کد خبر: 15723
 204 بازدید

اولین محموله نفت ژاپن از ایران بارگیری شد

رویترز نوشت؛ پالایشگاه نفت «فوجی» ژاپن، روز 20 ژانویه (دیروز 30 دی) اولین محموله نفت خام ایران را پس از معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران، بارگیری کرده است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  رویترز به نقل از مقامات شرکت فوجی ژاپن نوشت: کشتی «VLCC Kisogawa» روز یکشنبه 20 ژانویه دو میلیون بشکه نفت خام ایران را بارگیری کرده است و انتظار می رود که این کشتی نهم فوریه (20 بهمن) به ژاپن برسد.
آمریکا بعد از خروج از ‘برجام’ اعلام کرد که خریداران نفت خام ایران باید تا چهارم نوامبر (13 آبان 1397) واردات نفتی خود را از ایران پایان دهند، اما چندی بعد رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که تصمیم دارد چند کشور را در فهرست مشمولین معافیت تحریم خرید نفت از ایران قرار دهد؛ ژاپن در میان هشت کشوری است که به مدت 180 روز از تحریم‌های آمریکا معاف شده اند. گزارش ها حاکی از این است که ژاپن پیش از تحریم‌ها، 160 هزار بشکه در روز در فاصله ژانویه (دی) تا سپتامبر(مهر) سال 2018 میلادی از ایران نفت خریداری کرده است.
‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , نفت
ارسال دیدگاه