خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » ایران پلاست؛ نقطه عطفی برای همکاری‌های جدید

تاریخ انتشار : 1398/08/22 - 13:21

 کد خبر: 18058
 200 بازدید

ایران پلاست؛ نقطه عطفی برای همکاری‌های جدید

نمایشگاه ایران پلاست، محلی برای تبادل اطلاعات شرکت‌‌های فعال در صنعت پتروشیمی است. نمایشگاهی با مذاکرات مختلف و تبادل‌نظرهای بسیار که امید است نقطه شروعی برای عقد قراردادهای جدید باشد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، علی پژوهان، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست با بیان این مطلب و اشاره به امضای قرارداد توسعه فناوری پلی‌اتیلن ترفتالات میان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و پتروشیمی شهید تندگویان گفت: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، دانش‌هایی در زمینه پتنت مورد نظر و سخت‌افزارهای این فناوری دارد.

وی با بیان این‌که تولید گریدهای جدید و یا تغییر در گریدهای تولیدی پتروشیمی تندگویان نیازمند انجام تست است، افزود: قراردادی که بین دو مجموعه بسته شده، به این شکل است که ما در واحد دموی شرکت، دیتای لازم و شرایط تولید را استخراج می‌کنیم و در ادامه در پلنت صنعتی، محصول جدید تولید و عرضه می‌شود.

پژوهان ادامه داد: باید به این نکته توجه کرد که تولید یک محصول در صنعت پتروشیمی سبب می‌شود که پایین‌دست آن هم به‌شدت توسعه پیدا کند.

وی در مورد قراردادی که در زمینه پلی‌اتین با شرکت پتروشیمی تبریز منعقد شد، گفت: شرکت پژوهش و فناوری 15 سال روی این موضوع کار کرده و دانش فنی آن از فاز مطالعاتی، آزمایشگاهی، دموپلنت، شرایط تولید و نحوه تولید استخراج شده است.

پژوهان با اشاره به لایسنسی که شرکت پژوهش و فناوری به پتروشیمی تبریز می‌دهد، تصریح کرد: در کنار این لایسنس، اسناد مهندسی فرآیندی و مهندسی پایه ارائه می‌شود و پتروشیمی تبریز با لایسنس داخلی، اقدام به اجرای یک پلنت صنعتی می‌کند.

وی نمایشگاه ایران پلاست را محلی برای تبادل اطلاعات میان شرکت‌های فعال در صنعت پتروشیمی دانست و گفت: در این نمایشگاه مذاکرات مختلفی انجام دادیم که امیدوارم نقطه شروعی برای عقد قراردادهای جدید در واگذاری دانش فنی ما باشد.

پژوهان تاکید کرد: مهم‌ترین کمک شرکت پژوهش و فناوری به صنایع پایین‌دست، تولید گریدهای مورد نیاز آن‌هاست و این مجموعه امکانات سخت‌افزاری و آزمایشگاهی کاملی دارد و ما می‌توانیم این امکانات را در اختیار صنایع تکمیلی قرار دهیم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , پتروشیمی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --