خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » برآورد ۷۵ تریلیون دلاری منابع طبیعی روسیه

تاریخ انتشار : 1397/10/11 - 13:35

 کد خبر: 14971
 253 بازدید

برآورد ۷۵ تریلیون دلاری منابع طبیعی روسیه

منابع طبیعی روسیه در حال حاضر ۷۵ تریلیون دلار برآورد شده که این موضوع دلیلی برای ناکارآمد بودن تحریم‌های غرب علیه مسکو است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از راشاتودی، روسیه بزرگترین ذخایر معدنی جهان را در اختیار دارد و دومین صادرکننده بزرگ مواد معدنی نایاب در جهان است. منابع طبیعی روسیه ده ها تریلیون دلار برآورد می شود. روسیه دارای ذخایر عظیم نفت، گاز، الوار، مواد معدنی ارزشمند از قبیل مس، الماس، سرب، روی، نیکل، قلع، جیوه، طلا و نقره است.
روسیه اکنون در میان سه کشور نخست جهان در تولید کالاهای معدنی از قبیل پلاتین، طلا و سنگ آهن است؛ ضمن اینکه بزرگترین تولید کننده الماس و پلادیم هم بشمار می آید. روسیه پنجمین تولید کننده بزرگ زغال سنگ در جهان و ذخایر آن تقریبا ۱۷۵ میلیارد تن برآورد شده است.
ارزش صنعت الوار روسیه در حدود ۲۰ میلیارد دلار در سال است و یک بخش مهم کمک کننده اقتصادی برای تولید ناخالص داخلی روسیه محسوب می شود. صنعت شیلات روسیه در جهان چهارم است.
بر همین اساس، ارزش منابع طبیعی روسیه در حدود ۷۵ تریلیون دلار برآورد می شود که دلیلی برای ناکار آمد بودن تحریم های غرب علیه این کشور شناخته می شود؛ در حالی که برآورد ارزش منابع طبیعی آمریکا تقریبا ۴۵ تریلیون دلار و این رقم برای چین ۲۳ تریلیون دلار است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , معدن
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --