خبرهای ویژه

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » برای نخستین بار؛ اجباری شدن علامت استاندارد برای سازه‌های فولادی 

تاریخ انتشار : 1399/03/25 - 14:20

 کد خبر: 18564
 82 بازدید
 دیدگاه‌ها برای برای نخستین بار؛ اجباری شدن علامت استاندارد برای سازه‌های فولادی  بسته هستند

مراسم امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل استاندارد استان تهران و تعاونی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور

برای نخستین بار؛ اجباری شدن علامت استاندارد برای سازه‌های فولادی 

تفاهم‌نامه همکاری فی مابین زارع حقیقی رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور و طاهری رئیس اداره کل استاندارد استان تهران صبح امروز امضا شد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، زارع حقیقی رئیس هیات مدیره تعاونی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور، در ابتدای جلسه سازمان استاندارد ایران با عرض خیر مقدم مدعوین گفت: همکاری‌های بسیار قابل توجهی که بین مجموعه‌ ما با اداره استاندارد صورت می‌گیرد و واحدها باید این موضوع رو در نظر بگیرند که کیفیت مهمترین رکن خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: این تفاهمنامه به همه ارگان‌هایی که درحال فعالیت در این صحنه هستند، اعم از نظام مهندسی، شهرداری‌ها و مراکزی که در حیطه استان تهران است، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: بزودی سایر استان‌ها نیز به این جریان پیوسته و تفاهم‌نامه‌های مشابه منعقد خواهد شد.

زارع حقیقی افزود: ما امیدواریم که شاهد تحول بزرگی در این حوزه باشیم و اعتقاد داریم با مدیریت جناب طاهری که در نمایشگاه حضور پیدا کردند و از ما حمایت کردند، این تفاهم نامه قدرت بیشتری به خود بگیرد.

براساس این گزارش؛ در ادامه دکتر طاهری گفت: همکاری میان سازمان استاندارد و این انجمن از سالیان قبل بوده است و یک وقفه‌ کوتاه به علت یکسری اختلاف نظرها ایجاد شد که بحمدالله مرتفع شد. هدف ما این است که هر تفاهنامه‌ای که  با سازمان استاندارد منعقد می‌شود فقط یک تفاهنامه معمولی نباشد همه تفاهمنامه‌ها یکسری وظایفی را برای طرف مقابل ایجاد می‌کند که ما و شما باید چه اقداماتی را انجام دهیم. این وظایف باید با یک طبقه‌بندی خاص و کمیته‌ای که بین طرفین می‌نشیند و برای اجرای تفاهمنامه به نتایجی می‌رسند اجرا شود و هر جایی هم که مشکل است باید مشکل برطرف شود.

رئیس اداره کل استاندارد استان تهران افزود: بحث ۳۸۳۴ بحث استاندارد جدیدی است و باید کمیته‌ای که مسئول کارهای اجرایی است خیلی دقیق به مسائل نگاه کنند و مسائل و مشکلات را قبل از ایجاد پیش‌بینی کنند تا بتوانند با حداقل مشکلات این مسیر را طی کنیم و یک پایلوت برای سایر استان‌ها باشیم؛ چون با شروع کار در استان‌های تهران سایر استان‌ها هم این کار را انجام خواهند داد و اینجا یک نقطه بنچ مارک برای سایر استان‌ها خواهد شد.

گفتنی است؛ پیش از این؛ سعید زارع حقیقی در پیامی از اجباری شدن داشتن علامت کاربرد استاندارد برای واحدهای تولیدی سازه‌های فولادی خبر داد.

بنابر اعلام کامسی (https://camsi.co) متن پیام سعید زارع حقیقی، رئیس هیئت مدیره تعاونی انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور در ادامه آمده است.

براساس توافقات به عمل آمده فی مابین معاونت نظارت و ترویج استاندارد ایران، مهندس مقدم و تعاونی انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی کشور (کامسی)، و با توجه به دستور مقام معظم رهبری در بند ۲۴ قانون اقتصاد مقاومتی و تصمیم شورای عالی استاندارد مبنی بر اجباری بودن استاندارد ISO ۳۸۳۴ در حوزه سازه‌های فولادی و پیگیری ادارات کل استاندارد استان‌های تهران، البرز، سمنان و سایر استان‌ها مبنی بر اهمیت و لزوم بکارگیری علامت کاربرد استاندارد اجباری روی قطعات واحدهای تولیدی و با توجه به حساسیت استفاده از این نوع سازه‌ها در ایمن‌سازی واحدهای مسکونی و صنعتی در کشور، مقرر شد سازه‌های فولادی دارای علامت استاندارد اجباری شوند.

این امر موجب ارتقاء کیفی ساختمان‌سازی در کشور و همچنین معرفی واحدهای استاندارد به جامعه مهندسان و مصرف کنندگان این سازه‌ها خواهد شد. گرچه در این راستا اقدامات خوبی انجام شده بود که می‌توان به تفاهم‌نامه اداره کل استاندارد استان تهران با اهتمام مدیریت آن آقای دکتر طاهری‌، با انجمن صنفی تولیدکنندگان سازه‌های فولادی و سازمان نظام مهندسی استان تهران اشاره کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار

دیدگاه بسته شده است.