خبرهای ویژه

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » بیت کوین به کمتر از ۴ هزار دلار سقوط کرد

تاریخ انتشار : 1397/09/05 - 13:14

 کد خبر: 14398
 228 بازدید

بیت کوین به کمتر از ۴ هزار دلار سقوط کرد

روند نزولی بیت کوین همچنان ادامه دارد و در ۴۸ ساعت اخیر به تقریبا ۳ هزار و ۷۵۰ دلار در هر واحد کاهش پیدا کرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از راشاتودی، قیمت هر واحد بیت کوین در ۴۸ ساعت اخیر به کمتر از ۴ هزار دلار رسید که برای اولین بار از سال گذشته میلادی به بعد است چنین قیمت کاهشی را تجربه می کند.
در همین حال قیمت هر واحد بیت کوین به تقریبا ۳ هزار و ۷۵۰ دلار رسید که حاکی از روند نزولی ۱۴ درصدی آن در ابتدای هفته جاری و در مقایسه با هفته گذشته، ۲۵ درصد از ارزش خود را از دست داده است.
هر بیت کوین در روز دوشنبه هفته گذشته به کمتر از ۵ هزار دلار رسید و رفته رفته آهنگ سیر نزولی خود را کوک کرد. همچنین کاهش قیمت فقط محدود به بیت کوین نمی شود و تقریبا تمام توکن های ارزهای رمزنگار پیشرو هم با کاهش قیمت قابل توجهی روبرو شدند.
آخرین باری که بیت کوین به کمتر از ۴ هزار دلار در هر واحد رسیده بود به ماه اوت سال ۲۰۱۷ میلادی بر می گردد؛ این درحالی است که قیمت هر بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی با رسیدن به تقریبا ۲۰ هزار دلار در هر واحد یک رکورد بی سابقه از خود ثبت کرد؛ اما از آن زمان به بعد بیت کوین با روند نزولی روبرو شده است.
نظریه های مختلفی در مورد کاهش قیمت بیت کوین وجود دارد که رایج ترین آن به نبرد میان توسعه دهندگان بیت کوین کَش به منظور افزایش محدوده اندازه بلوک آن بر می گردد و از اواسط سال ۲۰۱۷ میلادی به دامپینگ تعداد زیادی از بیت کوین ها در بازار کردند. نظریه دیگر هم به بی میل شدن سرمایه گذاران احتمالی برای سرمایه گذاری در بیت کوین به دلیل سفت و سخت شدن مقررات ارز رمزنگار توسط رگولاتور مالی آمریکا بر می گردد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بانک وبیمه , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --