خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در چابهار پرداخت شد

تاریخ انتشار : 1397/08/23 - 13:01

 کد خبر: 13793
 188 بازدید

بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در چابهار پرداخت شد

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط این صندوق از ابتدای سالجاری تاکنون در چابهار به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  اصغر نورالله زاده  اظهار داشت: تسهیلات ارائه شده به 218 نفر در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی، گرشگری و شیلاتی پرداخت شده است.
وی بیان کرد: 120 طرح دیگر در چابهار در دست بررسی است و پس از نهایی شدن 10 میلیارد تومان برای اجرای آنها پرداخت می شود.
مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید کشور ادامه داد: 12 طرح در مرحله انعقاد قرارداد برای اجراست که 2 میلیارد تومان برای آنها در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: سیاست ما برای اجرای مشاغل خرد، خانگی و اشتغالزاست که می تواند در زمان بسیار کوتاه منجر به تولید و درآمدزایی شود.
نورالله زاده اظهار داشت: از هر طرحی که برای ایجاد اشتغال، کمک به توسعه روستایی، توانمند کردن خانوارها و افزایش درآمد مردم کمک کند حمایت و تسهیلات لازم در اسرع وقت در اختیار آنان قرار داده می شود.
وی افزود: طرح هایی نظیر پرورش شترمرغ و تولید عروسک از گونه های نادر جانوری در چابهار از کارهای بسیار خوب اشتغالزاست که باید نهایت همکاری لازم برای توسعه این طرح ها انجام شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امیدکشور گفت: چابهار ظرفیت های خوبی برای اشتغالزایی در زمینه های مختلف دارد و متقاضیان با ارائه طرح های خود به صندوق کارآفرینی امید تسهیلات لازم را دریافت کنند.

**تفاهم نامه پرورش شترمرغ در منطقه آزاد چابهار منعقد شد
تفاهم نامه همکاری صندوق کارآفرینی امید و بخش خصوصی «شرکت مکران ساحل آرامش» در راستای ساماندهی و حمایت از پرورش، تولید و فرآوری شترمرغ در پیکره هفت منطقه آزاد چابهار منعقد شد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: تفاهم نامه پرورش شترمرغ برای ایجاد اشتغال بیش از هزار خانوار در منطقه آزاد چابهار توسط صندوق کارآفرینی و بخش خصوصی منعقد شد.
اصغر نورالله زاده افزود: براساس این تفاهم نامه به هزار خانوار از روستاییان سطح شهرها و روستاهای مختلف استان سیستان و بلوچستان تسهیلات کم بهره پرداخت می شود.
وی بیان کرد: در فاز نخست این تفاهم نامه 250 خانوار برای دریافت تسهیلات 12 میلیون تومانی با بهره صفر درصد به صندوق کارآفرینی امید معرفی می شوند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ادامه داد: در بخش دیگری از این تفاهم نامه آمده است به هر خانوار 20 قطعه جوجه و غذای 6 ماهه شترمرغ تحویل و شرکت مکران ساحل آرامش پس از 6 ماه با نرخ مصوب از آنان خریداری می ‌کند.
وی تصریح کرد: به خانوارهایی که در امر پرورش و پرواربندی شترمرغ مشارکت می کنند توسط صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان تسهیلات 12 میلیون تومانی بدون بهره با تنفس 2 ساله پرداخت می شود.
نوراله زاده افزود: خانوارهایی که جوجه شترمرغ جهت پرورش تحویل می گیرند توسط کارشناسان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان آموزش های لازم را فرا می گیرند.
وی گفت: 70 درصد شترمرغ فرآوری شده به ‌صورت پوست و روغن به اروپا بویژه کشورهای اسکاندیناوی و حاشیه خلیج‌ فارس صادر می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت: در این طرح 24 هزار قطعه شترمرغ در سال پرورش داده می شوند که بیش از 12 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری این طرح است.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید، رئیس مرکز فرش ملی ایران، رئیس فراکسیون فرش و نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران منطقه آزاد از طرح های اشتغالزای پرورش شتر مرغ، ساخت عروسک و اسباب بازی تیس، مجتمع بوم گردی دُربلوچ، تولید آب رادیاتور و پلاستیک منطقه آزاد چابهار دیدن و در همایش فرش دستباف ایران شرکت کردند.
همایش فرش دستباف ایران به مدت 2 روز در منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 3 شهر به نام های چابهار، پلان و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بانک وبیمه , دنیای اقتصاد , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --