خبرهای ویژه

سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » تدوین راهکارهای بازگشت پول نفت/ آمادگی بانک مرکزی مناسب است

تاریخ انتشار : 1397/08/28 - 10:40

 کد خبر: 14083
 202 بازدید

تدوین راهکارهای بازگشت پول نفت/ آمادگی بانک مرکزی مناسب است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به برنامه مداری بانک مرکزی در خصوص حصول منابع حاصل از درآمدهای نفتی گفت: بانک مرکزی راهکارهای متنوعی برای حصول منابع حاصل از فروش نفت در نظر گرفته است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با ایبِنا با اشاره به مشکلاتی که تاکنون در مسیر معاملات نفت وجود داشته است، گفت: تاکنون مشکلاتی در مسیر مبادلات نفتی وجود داشته که در نتیجه آن گزینه تهاتر انتخاب شده است. نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در عوض فروش نفت به برخی کشورها تاکنون برخی کالاها وارد کشور شده است، افزود: در برخی معاملات دیگر نفتی نیز پول رایج کشور مقصد دریافت شده است.
وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر در عوض فروش نفت به برخی کشورها مسئولیت تکمیل پروژه های عمرانی به آنها واگذار شد، تصریح کرد: فاینانس کردن برخی پروژه ها در همین راستا بوده که تا حدودی به پیشرفت فیزیکی پروژه ها نیز کمک کرده است.
یوسفیان ملا با بیان اینکه روش های مذکور راه های دور زدن تحریم ها است، گفت: خوشبختانه با آمادگی بانکی مرکزی در شرایط فعلی برای دور زدن تحریم ها مشکل چندانی نخواهیم داشت. وی با تاکید بر اینکه یکی از راه های دیگری که می تواند پول حاصل از فروش نفت را به کشور باز گرداند تصویب بدهی های ما به کشورهای خریدار نفت است، تصریح کرد: در این نوع تهاتر بدهی قبل از اینکه منابع مالی وارد چرخه اقتصادی کشور شود به عنوان بدهی ما به کشور دیگر پرداخت می شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه برنامه مداری یکی از ملزومات فروش نفت است، گفت: ما باید تعیین کنیم که در عوض فروش نفت خواهان پول رایج آن کشور، یورو با تقویت بدهی خود یا امثال آن باشیم.
یوسفیان ملا ادامه داد: نحوه تسویه پول حاصل از فروش نفت به ابتکار عمل بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت بستگی دارد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی راهکارهای متنوعی برای حصول منابع حاصل از فروش نفت در نظر گرفته است، افزود: برای اینکه دشمن دست ما را در این نوع معاملات نخواند از اعلام عمومی آن جلوگیری می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , نفت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --