خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » توزیع یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب در میان زوار اربعین حسینی

تاریخ انتشار : 1397/08/06 - 11:41

 کد خبر: 13162
 434 بازدید

دانشگر خبر داد:

توزیع یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب در میان زوار اربعین حسینی

یک مقام مسئول گفت: بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب نیم لیتری و جرعه‌ای در مرز‌های مهران، چذابه و شلمچه توزیع خواهد شد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از وزارت نیرو؛ مهدی دانشگر، جانشین مدیر عامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره ارائه خدمات وزارت نیرو به زائرین کربلا اظهار کرد: با تاکید وزیر نیرو مبنی بر ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی منطبق با شرح وظایف ذاتی وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان بخش تأمین آب کشور موضوع تأمین آب برای زوار اربعین امام حسین علیه السلام را در دستور کار قرار داد و این موضوع در ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت تصویب شد.

وی افزود: بر این اساس بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار بطری آب نیم لیتری و جرعه‌ای تأمین شده است که در مرز‌های مهران، چذابه و شلمچه توزیع خواهد شد.

جانشین مدیرعامل در ستاد بازسازی عالیات شرکت مدیریت منابع آب ایران ابراز کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته شش دستگاه تریلی حاوی ۳۰۰ هزار بطری آب به داخل عراق و به مقصد شهر‌های سامرا و کربلای معلی و شش تریلی دیگر برای مرز‌های چذابه و شلمچه اعزام شده است.

دانشگر گفت: سه ایستگاه توزیع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران تحت عنوان سقاخانه حضرت ابوالفضل علیه السلام مشتمل بر یک ایستگاه در ورودی شهر مهران و دو ایستگاه در ورودی و خروجی مرزعراق مستقر شده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود در کشور عراق و معطلی حدود ۲۰ ساعته اتوبوس‌های کابوتاژ شده در مرز و نیاز شدید زوار به آب آشامیدنی تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته سه واحد سیار این ستاد به طور مستمر کار توزیع آب را در میان زوار این اتوبوس‌ها بر عهده گرفته‌اند.

دانشگر همچنین به مشارکت فعال همکاران شرکت مدیریت منابع آب ایران در امر توزیع آب در کربلا تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد بازسازی عتبات عالیات شرکت، تمامی همکارانی که برای خدمت رسانی به زوار اربعین در منطقه حضور یافته‌اند کاملاً داوطلبانه و بدون دریافت حق مأموریت و با اخذ مرخصی استحقاقی بوده است و ضمناً دیگر همکارانی که به کربلای معلا مشرف شده‌اند با هزینه شخصی بوده است.

وی ادامه داد: در اداره منابع آب مهران زائرسرایی برای استفاده همکاران صنعت آب و برق در ایام اربعین و پارکینگی به ظرفیت هزار خودرو آماده شده است.

دانشگر در پایان گفت: در اربعین سال گذشته بیش از ۴ هزار نفر اسکان و پذیرایی شدند که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال جاری افزایش یابد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای اقتصاد
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --