خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » تولید آهن اسفنجی چادرملو از مرز 1 میلیون تن گذشت

تاریخ انتشار : 1398/09/04 - 9:11

 کد خبر: 18079
 213 بازدید

ثبت 2 رکورد جدید در کارخانه های تولید شمش فولاد و آهن اسفنجی چادرملو

تولید آهن اسفنجی چادرملو از مرز 1 میلیون تن گذشت

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، طی 8 ماهه گذشته میزان تولید آهن اسفنجی در واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو به 1 میلیون و 10 هزار تن رسید. این در حالی است کارخانه احیای مستقیم چادرملو اولین سال تولید خود را آغاز کرده و اواخر آبان‌ماه امسال با حضور رییس جمهور رسماً افتتاح شد. پیش بینی […]

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، طی 8 ماهه گذشته میزان تولید آهن اسفنجی در واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو به 1 میلیون و 10 هزار تن رسید. این در حالی است کارخانه احیای مستقیم چادرملو اولین سال تولید خود را آغاز کرده و اواخر آبان‌ماه امسال با حضور رییس جمهور رسماً افتتاح شد. پیش بینی شده است تا پایان امسال میزان تولید آهن اسفنجی دراین واحد عظیم فولادی به ظرفیت اسمی خود یعنی یک میلیون و 550 هزارتن برسد. این درحالی است واحدهای صنعتی بطور معمول پس از 3 تا 4 سال به ظرفیت حداکثری تولید خود می رسند واین موفقیت قابل توجهی برای چادرملو محسوب می شود.
بر اساس همین گزارش در آبانماه امسال با تولید 90 هزار و 845 تن شمش فولادی در کارخانه فولاد چادرملو رکورد جدیدی در تولید ماهانه به ثبت رسید و در مجموع 8 ماهه گذشته662 هزارتن شمش فولاد در این کارخانه واقع در مجتمع صنعتی چادرملو تولید شده است.
طی این مدت همچنین بیش از 2 میلیون و 337 هزار تن گندله آهن در کارخانه گندله سازی مجتمع صنعتی چادرملو تولید شده است.
از سوی دیگر در دوره 8 ماهه گذشته بیش از 6 میلیون و 770 هزارتن سنگ آهن و کنسانتره در مجتمع معدنی چادرملو تولید شده است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , معدن
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --