خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » تکلیف جدید مجلس برای وزارت صمت

تاریخ انتشار : 1397/10/18 - 13:09

 کد خبر: 15252
 208 بازدید

تکلیف جدید مجلس برای وزارت صمت

نمایندگان مردم وزارت صمت را مکلف به ارائه گزارش ۳ ماهه اجرای قانون استفاده از توان تولیدی به مجلس کردند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛ نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۸ دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی با ماده ۲۴ این طرح با ۱۹۰ رای موافق، ۷ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.
بر اساس ماده ۲۴ طرح مذکور؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است عملکرد اجرای این قانون را هر سه‌ماه یکبار به مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.
بر اساس این گزارش علی لاریجانی در جریان بررسی ماده ۲۵ این طرح در پاسخ مخالفت کمال دهقانی فیروزآبادی،  لزوم بررسی اصلاحات موادی از طرح که به کمیسیون ارجاع شده را یادآور شد و گفت: با توجه به ضرورت رفع ابهام از برخی مواد ارجاعی مانند ماده ۲ در مورد حذف مناطق آزاد تجاری از مشمولیت این قانون، ماده ۲۵ را مرعی گذاشت تا پس از رفع ابهامات مجدد بررسی شود.
گفتنی است، در ماده ۲۵ این طرح آمده است؛ از تاریخ لازم‎الاجراءشدن این قانون، کلیه مواد قانون «حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۱.۰۵.۰۱» به‌ جز ماده (۱۲) آن نسخ می‎گردد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --