خبرهای ویژه

شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
» آرشیو » جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ” ای پی وی سی “

تاریخ انتشار : 1398/07/30 - 13:03

 کد خبر: 17994
 159 بازدید

مدیرعامل پتروشیمی اروند عنوان کرد

جلوگیری از خروج ارز با تولید استراتژیک ” ای پی وی سی “

بازدید حسن نشان زاده مقدم؛ نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند از غرفه این شرکت در ششمین نمایشگاه بین‌المللی کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته در تهران

به گزارش دنیای سرمایه گذاری، نشان زاده مقدم با حضور در این غرفه، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه گفت: این یک فرصت مناسب است که رو در رو با مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات خود، تعامل و مذاکره داشته باشیم و در همین راستا، مشکلات را بشناسیم و وفاداری و رضایتمندی مشتریان و مصرف‌کنندگان نهایی را قدر بنهیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند در خصوص فعالیت شرکت پتروشیمی اروند افزود: این شرکت تا 10 سال پیش، بزرگ‌ترین زنجیره کلر جهان را در اختیار داشت و در تولید محصولات خود، از آخرین تکنولوژی موجود در جهان استفاده می‌کند.

وی به محصولات تولیدی این شرکت اشاره کرد و گفت: تولید انواع محصولات پتروشیمی اروند سالانه 2 میلیون 800 هزار تُن می‌باشد که از این مقدار، حدود 340 هزار تن پی وی سی است که شامل 300 هزار تن اس پی وی سی(SPVC)   و 40 هزار تن ای پی وی سی (EPVC) می‌باشد. تولید 660 هزار تن کاستیک در سال، 585 هزار تن کلر و 890 هزار تن اتیلن دی کلراید (EDC) از دیگر محصولات تولیدی این شرکت است.

نشان زاده مقدم به راه‌اندازی مجتمع ای پی وی سی در شرایط تحریم با توان داخلی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه مشکلات موجود در شرکت مرتفع شده و تولید ای پی وی سی از 11 هزار تن در سال 1396 به 20 هزار تن در سال 1397 رسید که تحویل صنایع پایین‌دست شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند افزود: به منظور هماهنگی با سندیکاهای مختلف، نقشه راه خود را مشخص کرده و در 7 ماهه اول سال توانسته‌ایم، 11 هزار تن تولید داشته باشیم و نیاز صنایعی همچون کیف، کفش و چرم را تامین کنیم.

نایب رییس هیات مدیره شرکت پتروشیمی اروند با اشاره به استراتژی شرکت افزود: اولویت اصلی شرکت، تامین نیاز داخلی است و در کنار آن نیز، در نظر داریم تا بازار صادراتی را حفظ کنیم.

نشان زاده مقدم، تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید را از عمده فعالیت‌های شرکت دانست و افزود: ایجاد اشتغال غیرمستقیم صنایعی همچون کیف، کفش، چرم و صنایع پایین‌دست از مهم‌ترین دستاوردهای این شرکت می‌باشد.

وی در ادامه افزود: پتروشیمی اروند در شرایط تحریم، توانسته تا به عنوان تنها تولیدکننده محصول استراتژیک “ای پی وی سی” در کشور از خروج ارز جلوگیری کند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروند در پایان؛ واحدهای الفین، نیروگاه، آلومینیوم، نفت، سیمان و شوینده‌ها را از دیگر مصرف‌کنندگان محصولات پتروشیمی اروند اعلام کرد.

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , پتروشیمی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --