خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» اخرین اخبار » حرکت چراغ خاموش عجیب یک خودروساز خارجی در ایران

تاریخ انتشار : 1397/06/18 - 7:59

 کد خبر: 12039
 219 بازدید

حرکت چراغ خاموش عجیب یک خودروساز خارجی در ایران

دور جدید فعالیت‌های پژوسیتروئن در ایران اگرچه از اوایل تابستان امسال آغاز شد، با این حال آمار دقیقی از اوضاع کمی و کیفی محصولات تولیدی در دست نیست و این خودروساز به نوعی چراغ خاموش در حال پیشبرد اهداف خود در خودروسازی و بازار کشور است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری ، در این بین، پژو که اولین خودروساز خارجی پسابرجامی ایران به‌شمار می‌رود و قراردادی در قالب همکاری مشترک، با ایران خودرو به امضا رسانده، در حال حاضر مشغول تولید مدل۲۰۰۸در کشور است.

هرچند ایران خودرو و پژو تولید این محصول را از تابستان امسال آغاز کرده‌اند، اما تا به امروز نه آمار دقیقی از تیراژ۲۰۰۸منتشر شده و نه وضع کیفی آن به اطلاع عموم رسیده است.آن طور که ایران خودرویی‌ها عنوان می‌کنند، تولید پژو۲۰۰۸طبق برنامه پیش می‌رود، با این حال در آمار منتشرشده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تیراژ مربوطه لحاظ نمی‌شود.

به‌عبارت بهتر، هنوز مشخص نیست ایران خودرو تا به امروز چند دستگاه پژو۲۰۰۸را به تولید رسانده و بنابراین آمار دقیقی از تعداد۲۰۰۸‌های تحویلی به ثبت‌نام‌کنندگان نیز وجود ندارد. ایران خودرو حدود۱۶هزار دستگاه پژو۲۰۰۸را در تابستان امسال پیش فروش کرده و متعهد شده آنها را تا پایان شهریور۹۷تحویل دهد.

از آن سو اما خبری از گزارش کیفی پژو۲۰۰۸نیز در دست نیست و مشتریان به آمار رسمی در مورد سطح کیفی خودرو موردنظر دسترسی ندارند. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، هر ماه وضع کیفی خودروهای داخلی را مورد بررسی قرار می‌دهد، با این حال هنوز نام پژو ۲۰۰۸در لیست خودروهای ارزیابی شده قرار نگرفته و دلیل این موضوع نیز مشخص نیست.

از پژو که بگذریم، سیتروئن نیز تمایلی به اعلام جزئیات فعالیت خود در ایران ندارد و کسی نمی‌داند همکاری مشترک این شرکت و سایپا، در چه مرحله‌ای قرار دارد. این وضع نشان می‌دهد پژوسیتروئن به صورت چراغ خاموش درحال انجام فعالیت‌های خود در ایران است و مایل به اعلام جزئیات نیست


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخرین اخبار , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --