خبرهای ویژه

شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » حضور شرکت های کوچک معدنی از کشورهای خارجی را مغتنم بشماریم

تاریخ انتشار : 1397/08/14 - 13:28

 کد خبر: 13362
 491 بازدید

عضو خانه معدن:

حضور شرکت های کوچک معدنی از کشورهای خارجی را مغتنم بشماریم

عضو هیات مدیره خانه معدن ایران گفت: بیشتر شرکت های خارجی حاضر در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی ایران کانمین 2018 بنگاه های کوچک و متوسط (SME) معدنی به شمار می رود و می تواند راهی برای کاهش فشارهای اقتصادی در شرایط کنونی تحریم ها باشد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  چهاردهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته (ایران کانمین2018) صبح جمعه (11 آبان ماه) با حضور 160 واحد تولیدی داخلی و 40 شرکت خارجی یا نمایندگی های آنها آغاز به کار کرد. این نمایشگاه چهار روزه تا چهاردهم آبان همه روزه از ساعت 9 تا 17 ماه پذیرای علاقه مندان است.
«محمود گوهرین» در حاشیه این نمایشگاه  افزود: این روزها حضور شرکت های معدنی ایرانی در نمایشگاه های بین المللی به دلیل مشکلات ارزی و سایر مشکلات با محدودیت روبروست.
به گفته وی، حضور پر رنگ شرکت های کوچک و متوسط خارجی می تواند فرصت خوبی برای کسب ایده و تبادل تجربیات، همچنین انعقاد تفاهمنامه های همکاری باشد.
این فعال معدنی بیان داشت: یکی از نیازهای فوری معدن و صنایع معدنی کشور، تولید ماشین آلات معدنی در داخل است تا ضمن رفع نیاز از خارج که در برهه کنونی تحریم ها از آن ضربه خوردیم، به اشتغالزایی بپردازیم.
وی یادآور شد: از آنجا که بیش از 98 درصد معادن کشور را معادن کوچک و متوسط تشکیل می دهد، تماس آنها با شرکت های معدنی مشابه خارجی می تواند ارتباطات و تعاملات بیشتر دوجانبه یا چندجانبه را به همراه داشته و در مواردی حتی بدون اخذ تضمین های لازم یا رعایت همه قوانین و مقررات دست وپاگیر، به انعقاد تفاهم نامه یا قرارداد همکاری بپردازند.

** جذابیت سرمایه گذاری در معدن
گوهرین تبلیغات رسانه ها برای سرمایه گذاری در بخش معدن و جذب پول ها و سرمایه های سرگردان را خواستار شد و اضافه کرد: سرمایه گذاری در بخش معدن، یک سرمایه گذاری پایدار و طولانی مدت (از چند دهه تا بیش از یک قرن) است ود و برخلاف بازارهای ارز، سکه، خودرو و غیره، افزایش تولید و اشتغال را به همراه دارد.
این عضو هیات مدیره خانه معدن ایران تاکید کرد: دولت با برداشتن موانع موجود بر سر راه معادن می تواند نقش تسهیلگر را داشته باشد.
وی اولویت اصلی رفع مشکلات بخش معدن را «پول و سرمایه» عنوان کرد.
بر پایه اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، شمار معادن کشور افزون بر 10 هزار واحد است که حدود 6 هزار معدن فعال و بقیه در دست تجهیز یا راکد است.
میزان استخراج سالیانه معادن کشور حدود 400 میلیون تن برآورد می شود که بیش از 60 درصد آنها مصالح ساختمانی است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , معدن
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --