خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » خرید بیش از 11000 میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس تهران

تاریخ انتشار : 1397/08/20 - 10:05

 کد خبر: 13585
 213 بازدید

خرید بیش از 11000 میلیارد ریال اوراق بهادار در بورس تهران

در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار تهران شنبه مورخ 19 آبان ماه، در 207 هزار دفعه، تعداد 4 میلیارد و 112 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 11 هزار و 62 میلیارد ریال معامله شد و ارزش بازار رقم معادل 700 هزار میلیارد تومان را ثبت کرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی بورس تهران، شاخص کل با  869  واحد کاهش به رقم 184231 واحد رسید.

شاخص بازار اول با 464 واحد کاهش به 137146 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با 2584 واحد کاهش رقم 360117 واحد را تجربه کرد.

بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل را بانک ملت، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پتروشیمی پارس، پتروشیمی خارک، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گسترش نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی فناوران، پتروشیمی پردیس و پتروشیمی جم به نام خود اختصاص دادند.

از سویی دیگر بیشترین حجم معاملات را بانک تجارت، بانک ملت، توسعه معادن و فلزات(ومعادن2)،  سایپا، بانک صادرات ایران، بانک پارسیان(وپارس2)، زامیاد، بانک کارآفرین(وکار2)، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سرمایه گذاری سپه و پارس خودرو به نام خود ثبت نام کردند.

بازگشایی و توقف نماد

بازگشایی نماد معاملاتی(بموتو)

نماد معاملاتی شرکت موتوژن(بموتو)پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشد.

بازگشایی نمادهای معاملاتی (قصفها)،(شسپا)

نماد معاملاتی شرکت های قنداصفهان‌(قصفها)،نفت سپاهان(شسپا) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ‘الف’، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند.

بازگشایی نمادهای معاملاتی (غچین)،(والبر)،(برکت)

نماد معاملاتی شرکت های کشت‌ و صنعت‌ چین‌ چین (غچین)، گروه سرمایه‌ گذاری‌ البرز(والبر)، گروه دارویی برکت(برکت) با محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله می باشند، همچنین ادامه معاملات در نماد مذکور در دامنه مجاز نسبت به قیمت مرجعقیمت کشف شده در حراجامکان پذیر است .

ادامه توقف نماد (برکت1) به علت عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت

طبق اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال به نشانی codal.ir توقف نماد معاملاتی شرکت گروه دارویی برکت (برکت1)، با توجه به عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت حداکثر برای 2 روز کاری ادامه می یابد.

ادامه توقف نماد (والبر1) به علت عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت

طبق اطلاعیه منتشره در تارنمای کدال به نشانی codal.ir توقف نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌ گذاری‌ البرز(هلدینگ‌ (والبر1)، با توجه به عدم رعایت ضوابط افشای اطلاعات با اهمیت حداکثر برای 2 روز کاری ادامه می یابد.

ادامه تعلیق نماد معاملاتی (غدام1)

با توجه به اطلاعیه منتشر شده در تارنمای کدال به نشانی codal.ir مبنی بر تمدید دوره تعلیق نماد معاملاتی شرکت خوراک‌ دام‌ پارس‌، تعلیق نماد (غدام1) حداکثر تا تاریخ 1397/08/30 ادامه می یابد.

توقف نماد (قثابت1)، (زپارس1)، (شفارس1)  به علت تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت

نماد معاملاتی شرکت قند ثابت‌ خراسان‌ (قثابت1)، ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس (زپارس1)، صنایع‌ شیمیایی‌ فارس‌ (شفارس1)،  با توجه به تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت سهام، به منظور اطلاع رسانی مناسب شرکت به بازار در خصوص علل آن، متوقف گردید. نماد مذکور روز معاملاتی بعد به صورت حراج ناپیوسته و با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

توقف نماد (برکت1)، (والبر1) به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب

نماد معاملاتی شرکت گروه دارویی برکت (برکت1)، سرمایه‌ گذاری‌ البرز(هلدینگ‌ (والبر1) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب، متوقف گردید. نماد مذکور حداکثر تا ساعت 10 روز معاملاتی جاری بصورت حراج ناپیوسته و با محدودیت دامنه نوسان قیمت بازگشایی خواهد شد.

ابزار بدهی

در بازار بدهی که اوراق مشارکت، گواهی سپرده و صکوک معامله می شود، تعداد 105 هزار برگه اوراق مشارکت به ارزش کل بیش از 105 میلیارد ریال معامله شد.

صندوق های قابل معامله (ETF)

در بازار صندوق های قابل معامله که صندوق های قابل معامله و صندوق های سرمایه گذاری شاخصی قابل معامله داد و ستد می شود، 15 میلیون  و 747 هزار واحد از صندوق سرمایه گذاری به ارزش کل بیش از 152 میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.

بازار مشتقه

در بازار اوراق مشتقه تعداد 2585 قرارداد به ارزش بیش از 1 میلیارد و 51 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بورس و سهام , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --