خبرهای ویژه

دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی به واحدهای صنفی در سیل اخیر

تاریخ انتشار : 1398/02/09 - 14:57

 کد خبر: 16044
 223 بازدید

رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد:

خسارت ۱۳ هزار میلیارد تومانی به واحدهای صنفی در سیل اخیر

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی در سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند که میزان خسارت آن‌ها بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری دنیای سرمایه گذاری به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی در خصوص میزان خسارت وارده سیل به اصناف گفت: خسارت وارده از سیل به واحدهای صنفی بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بوده است که فقط ۳ هزار میلیارد تومان خسارت به ۳۰ هزار هکتار از مزارع نیشکر وارد شده و حدود ۳۰۰ هزار تن شکر آسیب دیده که با پیگیری‌های انجام شده مجوز واردات ۴۰۰ هزار تن شکر به کشور برای تأمین بازار گرفته شده است.

رئیس اتاق اصناف ایران یادآور شد: در سیل اخیر بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی آسیب دیده‌اند که هنوز برخی از شهرها در استان خوزستان همچون شادگان، خرمشهر و آبادان برآورد خسارت نشده و همچنان درگیر سیل هستند و تاکنون یک هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان پیش‌بینی خسارت صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: با توجه به بالا بودن حجم خسارت‌های وارده به واحدهای صنفی در مناطق سیل زده از دولت خواستاریم در خصوص بیمه و مالیات این واحدها تصمیمات مناسبی گرفته شود و به اصناف قول استمهال مالیات و بیمه این واحدها داده شده است.

ممبینی در خصوص امداد و کمک رسانی واحدهای صنفی به مناطق سیل زده اظهار کرد: در این راستا با همراهی بسیج اصناف کشور و اتاق اصناف ایران یک همایش در استان گلستان و شهرستان آق‌قلا و یک همایش نیز در استان خوزستان برگزار شد و بین ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی از سوی اصناف و اتاق‌های اصناف به مناطق سیل زده ارسال شد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: خوشبختانه تصمیم‌های خوبی در راستای احیا و بازسازی مناطق سیل زده گرفته شده و به همین منظور کارگروهی تشکیل شده که قرار است ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی از سوی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) و ۴۰ هزار بسته لوازم خانگی از سوی هلال احمر به این مناطق ارسال شود.


برچسب ها :
دسته بندی : آرشیو , دنیای اقتصاد
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --