خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند

تاریخ انتشار : 1397/10/30 - 12:27

 کد خبر: 15639
 260 بازدید

خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند

معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان باید با انجام تعهدات و تسریع در ارایه خودرو به مشتریان مانع از تضییع حقوق مصرف‌کننده و ایجاد نارضایتی شوند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی تاکید کرد: خودرو‌سازها باید با توجه به مطالبات مردم، تولید روزانه خودرو را به نحوی برنامه‌ریزی کنند که 80 درصد تعهدات مربوط به متقاضیان را پوشش دهد.
وی با اشاره به تولید 816 هزار و 553 دستگاه خودرو از ابتدای امسال تاکنون افزود: خودروسازان موظفند با افزایش تیراژ تولید برای انجام تعهدات قبلی نسبت به خریداران، اقدام و حداکثر 20 درصد تولید روزانه را می‌توانند به فروش فوری محصولات با قیمت حاشیه بازار اختصاص دهند.
مقیمی با تاکید بر اجرای اولتیماتوم وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص احقاق حقوق مردم در فروش خودرو تصریح کرد: سیاست وزارتخانه حمایت حداکثری از مشتریان است بنابراین تمام تعهدات قطعی شرکت‌های عرضه کننده خودرو باید با قیمت مندرج در قرارداد به مصرف کنندگان تحویل داده شود.
معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: صنعت خودرو سازی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار گرفته و تولیدکنندگان باید با درک شرایط موجود نسبت به توانمند سازی این صنعت و کاهش وابستگی به خارج از کشور اقدام کنند.
وی درباره ضرورت اجرای اهداف کیفی صنعت خودرو براساس انتظارات و نیازهای مشتریان تصریح ‌کرد: میزان تحقق اهداف کیفی در شورای سیاستگذاری خودرو به صورت دوره ای مورد پایش قرار می گیرد.
دهم دی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد از آغاز امسال تا پایان آذرماه 763 هزار و 519 دستگاه خودرو در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال 31 درصد کاهش یافت.
در این مدت 713 هزار و 233 دستگاه خودرو سواری تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال و تولید یک میلیون و 37 هزار و 374 دستگاه خودرو، 31.2 درصد افت داشت.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , خودرو , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --