خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» اخرین اخبار » درس‌های کلیدی از استارتاپ‌های ناموفق

تاریخ انتشار : 1397/07/09 - 13:38

 کد خبر: 12604
 471 بازدید

درس‌های کلیدی از استارتاپ‌های ناموفق

بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا یا همان به اصطلاح استارتاپ‌های جدید، به دلایل گوناگونی با شکست مواجه می‌شوند. شروع یک کسب‌وکار جدید نیازمند یک فرضیه قوی در مورد اهداف مخاطب، محصولات و خدمات است. علاوه بر این‌ها، باید رویکردتان را در طول زمان تنظیم کنید تا به موفقیت کسب‌وکارتان کمک کند. به عنوان یک کارآفرین، بسیاری از کسب‌وکارهای ناموفق دیگر را می‌توانید مورد مطالعه قرار داده و از تلاش‌های ناموفق درس بگیرید و شانس موفقیت‌تان را افزایش دهید.

به گفته:Jason  Huertas 

شما فکر می‌کنید که همه چیز را می‌دانید، شما در ذهنتان موفق هستید؛ بنابراین چه اهمیتی دارد که دیگران چه چیزی بگویند. هر روز با این بحث مبارزه کنید شما هیچ چیزی نمی‌دانید.

 محصول نهایی را با مشتریان خود هماهنگ کنید

یکی از دلایلی که برخی از استارتاپ‌ها با شکست مواجه می‌شوند، به عدم تقاضا در بازار مربوط می‌شود. ممکن است فکر کنید که در مورد نیازهای مشتریان خود آگاه هستید؛ اما باید باورها و مفروضات را مستقیماً مشخص کنید  و در آخر ممکن است چیزی را ایجاد کنید که دیگران آن را نخرند.

بهترین کارآفرینان از تلاش‌های موفقیت‌آمیز دیگران تقلید نمی‌کنند و به جای آن، محصول یا خدماتی را ارائه می‌دهند که منحصربه‌فرد باشد. این‌که چگونه می‌توانید نسبت به رقبایتان متفاوت باشید را درک کنید. قبل از صرف زمان، پول و گسترش کارتان، محصولات یا خدمات خود را در مقیاس کوچک تست کنید.

 مطمئن شوید که تقاضای بازار برای محصول شما به‌اندازه کافی زیاد باشد

یکی دیگر از دلایل رایج شکست کسب‌وکارهای کوچک این است که تعداد مخاطبان مورد هدف بسیار کم هستند. به یاد داشته باشید که هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید، نمی‌توانید تحقیقات زیادی را در مورد بازار انجام دهید. با مطالعه بازار به این نتیجه برسید که آیا اقدام اولیه شما توسط مخاطبان مورد نظر شما، قابل قبول خواهد بود یا نه؟ علاوه بر این، اگر می‌خواهید تا آنجا که ممکن است در مورد بازارتان بدانید، بر روی احتمال رشد پایدار و تلاش‌های رقبایتان تمرکز کنید.

 اهمیت شرکای مناسب و تیم مورد اطمینان را درک کنید

ممکن است که شما کسب‌وکارتان را به صورت یک کار تک نفره آغاز کنید؛ اما در بسیاری موارد این کار عاقلانه‌ای نیست. معمولاً موفق‌ترین استارتاپ‌ها مشارکتی هستند و یا از رویکرد تیمی استفاده می‌کنند. افراد مختلف دارای نقاط قوت منحصربه‌فرد هستند و توانایی شما برای ایجاد یک تیم عالی و استفاده از قدرت‌های ترکیبی می‌تواند به‌شدت مهم باشد.

 بر امور مالی خود تمرکز کنید

افزایش بودجه می‌تواند استرس‌زا و وقت‌گیر باشد؛ اما ضروری است. ممکن است که پروژه‌تان را بدون تعهد از طرف شخص خاصی، برای جذب صدها سرمایه‌گذار برپا کرده باشید؛ پس آماده باشید تا چندین بار با شکست مواجه شوید.

به یاد داشته باشید که برای آماده سازی کسب‌وکارتان و فروش به اولین مشتری خود نیازمند پول هستید. همچنین تا زمانی که سودآوری به صورت پیوسته شود، به بودجه‌ای احتیاج دارید تا سرمایه‌گذاری‌تان را ادامه دهید. بودجه اضافی برای شرایط اضطراری، رشد و دلایل دیگر مورد نیاز است.

 سرمایه‌گذاران مناسب را پیدا کنید

سرمایه‌گذاران می‌توانند افرادی با جیب‌های پر و باورهای مشترک باشند. آن‌ها ممکن است چشم‌انداز شما را به اشتراک بگذارند و یا حتی بینش‌ها و تجربیات استثنایی داشته باشند که ممکن است برای موفقیت بیشتر استارتاپ شما به کار آید.

 متمرکز باشید

بسیاری از کارآفرینان بسیار خلاق و بی‌پروا هستند. شما ممکن است ده‌ها ایده پول‌سازی و سرمایه‌گذاری‌های جانبی را در ذهن داشته باشید؛ اما باید بر روی یک هدف اصلی که راه‌اندازی یک کسب‌وکار خاص در یک راه مشخص است، تمرکز کنید؛ در غیر این صورت استارتاپ شما ناموفق خواهد بود.

 بازاریابی را نادیده نگیرید

یکی دیگر از دلایل رایجی که باعث شکست استارتاپ‌ها می‌شود، بازاریابی نامناسب است. تبلیغات شفاهی در برخی موارد نادر برای استارتاپ‌ها می‌تواند مؤثر باشد؛ اما اکثر کارآفرینان باید برای بازار به شدت برنامه‌ریزی کنند. اینترنت یک منبع بازاریابی عالی برای بسیاری از استارتاپ‌ها است؛ اما نیازمند این هستید تا شخصی حرفه‌ای را در بازاریابی و تجربه بازاریابی آنلاین استخدام کنید تا سود را به حداکثر برساند و این می‌تواند برای استارتاپ شما مقرون به صرفه باشد.

کست‌ها یک منبع هستند، از آن‌ها استفاده کنید

اگر به هر یک از استارتاپ‌هایی که ناموفق بوده‌اند نگاه کنیم، به نظر می‌رسد که یک‌شبه انجام شده‌اند. با این حال، به دلایل مختلف اکثر استارتاپ‌ها با شکست مواجه می‌شوند. این مسأله، ممکن است در طول زمان و اغلب بدون دانش یا توجه بنیان‌گذاران بزرگ شود.

اگر شما در حال آماده سازی یک استارتاپ هستید یا قدم‌های اولیه‌ای را برای پروژه‌تان برداشته‌اید، به دقت اوضاع را آنالیز کنید تا مشخص شود که اگر این عوامل بر وضعیت کاری شما اعمال شد، چه کاری می‌توانید انجام دهید تا مانع آن‌ها شوید.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخرین اخبار , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --