خبرهای ویژه

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
» آرشیو » ریسک‌پذیری و پشتکار ویژگی کسب‌وکارهای نوین

تاریخ انتشار : 1398/12/24 - 9:20

 کد خبر: 18361
 164 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ریسک‌پذیری و پشتکار ویژگی کسب‌وکارهای نوین بسته هستند

بنیانگذار استارتاپ «ای تحفه»:

ریسک‌پذیری و پشتکار ویژگی کسب‌وکارهای نوین

از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان، سفر به هر شهر و دیاری همراه با خرید سوغات یا تحفه‌ای از آن شهر به منظور هدیه یا نگهداری به رسم یادگار بوده است. از طرفی با توجه به وسعت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی و فرهنگی در کشورمان، هر کدام از مناطق این مرز و بوم؛ فرهنگ غذایی، پوشش و صنایع‌دستی خاص خود را داشته که فروش و ارائه آن در بازارهای داخلی و خارجی، منبعی برای تامین درآمد و اشتغال‌زایی تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان این کالاها بوده است.

از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان، سفر به هر شهر و دیاری همراه با خرید سوغات یا تحفه‌ای از آن شهر به منظور هدیه یا نگهداری به رسم یادگار بوده است. از طرفی با توجه به وسعت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی و فرهنگی در کشورمان، هر کدام از مناطق این مرز و بوم؛ فرهنگ غذایی، پوشش و صنایع‌دستی خاص خود را داشته که فروش و ارائه آن در بازارهای داخلی و خارجی، منبعی برای تامین درآمد و اشتغال‌زایی تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان این کالاها بوده است. امروزه با  توسعه امکانات حمل‌ونقل و تعدد رسانه‌ها، مردم مناطق مختلف ایران و جهان بیش از پیش با سوغات و محصولات خاص هر منطقه آشنا شده‌اند. در این میان، بازار ارائه کالاهایی با کیفیت نازل نیز رونق گرفته و همچنین تهیه تحفه و سوغات مرغوب هر منطقه به یک معضل تبدیل شده است. احسان رشید؛ بنیان‌گذار استارتاپ «ای تحفه» ابتدا به دلیل شرایط کاری خاص خود، ناچار به انجام سفرهای گوناگون در داخل و خارج از کشور بود و در این سفرها ایده اولیه این استارتاپ به منظور تهیه، ارائه تحفه و سوغات مرغوب و اصیل هر منطقه به ذهن او رسید. مراحل تحقیق و توسعه و نیز نوشتن طرح توجیهى این استارتاپ از حدود یک سال پیش آغاز و در نهایت با گذراندن تحقیقات اولیه، شناسایی تحفه‌های هر شهر و همچنین نظرسنجی از مردم در مورد محبوب‌ترین و معتبرترین برند تحفه هر شهر که یکی از فازهای اجرایی بود، این طرح آغاز به کار کرد و راه‌اندازی نسخه نهایى سایت نیز از اوایل شهریور‌ماه امسال انجام شد. ماهنامه “دنیای سرمایه‌گذاری” با این کارآفرین خلاق و کوشا گفت‌وگویی انجام داده که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

 مجموعه‌ «ای تحفه» در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند؟

این مجموعه وبسایت فروش آنلاینی است که به صورت تخصصی روی سوغات و صنایع‌دستی شهرهای کشور یا به عبارتی تحفه‌های هر شهر متمرکز شده که ضمن معرفى بهترین و معتبرترین برندها و فروشگاه‌های هر شهر از نگاه مردم، امکان خرید یا هدیه دادن محصولات را نیز فراهم کرده و همچنین امکان ارسال سوغات و صنایع‌دستی را به هر نقطه از کشور نیز به وجود آورده است. کاربران می‌توانند از طریق وبسایت «ای تحفه» با بهترین برندهاى تحفه‌های ایرانى آشنا شده و خرید خودشان را انجام دهند. سبد محصول ما فقط سوغات نیست، بلکه تحفه هر شهر است؛ به این معنا که برخی ارزاق روزانه مانند عسل اردبیل، چاى لاهیجان، برنج شمال، زعفران خراسان، نقل ارومیه، شکر پنیر بجنورد، روغن حیوانی کرمانشاه، خرمای جنوب و… نیز در سبد محصولات ما وجود دارد. در حال حاضر خدمات ای تحفه (فروشگاه آنلاین سوغات و صنایع‌دستی) در داخل کشور ارائه می‌شود و در آینده‌ای نزدیک، این خدمات فراتر از مرزهای کشور گسترش خواهد یافت.

مهمترین چالش‌ پیش روی این مجموعه چیست؟

با توجه به وسعت خدمات «ای تحفه» در شهرها و حتی روستاهای کشور و همچنین گستردگی سوغات و صنایع‌دستی ایران و مهمتر از آن، تنوع محصولات از هر دسته با ویژگی‌های منحصر به فرد از مواد خوراکی و مصرفی فاسدشدنی تا صنایع‌دستی‌های نفیس و گران‌قیمت و گاه شکننده، بزرگ‌ترین چالش «ای تحفه» را می‌توان نبود یک سیستم لجستیک و حمل‌ونقل قوی در کشور دانست. ارسال مرسولات به درب منزل مشتریان، به بهترین شکل و کیفیت ممکن، بدون آسیب رسیدن به محصول از اولویت و اهمیت بالایی برخوردار است که با توجه به امکانات کنونی کشور به سختی میسر می‌شود.

حمایت دولت از شرکت‌های نوبنیان و مجموعه «ای تحفه» چگونه است؟

خوشبختانه طراحی کسب‌وکار ما به شکلی انجام شده که در هیچ فرآیند آن درگیر سیستم دولتی نخواهیم بود؛ اما باید بدانیم که دولت شریک ناخواسته هر کسب‌وکاری می‌باشد و بر کسب‌وکار تاثیر خواهد داشت. امسال نسبت به سال‌های گذشته، دولت و مسئولان نگاه مثبتی به استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و خلاق داشته‌اند و سعی آن‌ها بر این بوده که از این شرکت‌ها حمایت‌های لازم را انجام دهند و تا حدودی نیز در این زمینه موفق عمل کرده‌اند، ولی به عقیده بنده تا دستیابی به جایگاه مطلوب، فاصله زیادی باقی مانده است. به عنوان مثال؛ بسیاری از قوانین مالیاتی و بیمه‌ای کشور، مختص کسب‌وکارهای سنتی و متعارف هستند و قوانین و مشاغل در مدت زمان طولانی با همدیگر سازگاری یافته‌اند، اما این قوانین با مشاغل جدید به ویژه استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوبنیان سازگار نبوده و لذا مشکلات زیادی بر سر راه این کسب‌وکارها ایجاد می‌کنند. از این‌رو با توجه به رشد فزاینده مشاغل جدید، لزوم به روزرسانی قوانین و تدوین دستورالعمل‌های مناسب بیش از پیش محسوس است.

به نظر شما شرکت‌های نوبنیان چه نقشی در رونق تولید و افزایش اشتغال‌زایی دارند؟

در شرایط کنونی که تحریم از یک‌سو و دغدغه اشتغال از سوی دیگر بر آرامش جامعه تاثیر گذاشته، کارآفرینان و استارتاپ‌ها با ایده‌های نو و خلاقانه می‌توانند باعث رونق تولید، خدمات جدید و اشتغال‌زایی برای تعداد زیادی از مردم شوند و راهگشای این مشکلات باشند. از طرفی این کسب‌وکارها می‌توانند ظرفیت‌های بسیاری در اقتصاد کشور را که تاکنون مغفول مانده به صورت بالفعل درآورده و آن را در خدمت رونق تولید قرار دهند.

میزان استقبال از خدمات مجموعه «ای تحفه» چگونه بوده است؟

خدمات این مجموعه را می‌توان به بخش‌های مختلف از جمله معرفی سوغات و صنایع‌دستی شهرهای ایران، خرید آنلاین این تحفه‌ها، هدیه دادن آنلاین آن محصولات به عزیزان خود در سراسر کشور و شناخت بهترین برندهای تولیدکننده هر محصول و هر شهر تقسیم کرد. خوشبختانه با گذشت مدت کوتاهی از شروع فعالیت تاکنون بیش از 40 هزار نفر از خدمات این استارتاپ استفاده کرده‌اند.

پیشنهاد شما برای افرادی که قصد فعالیت در حوزه استارتاپ‌ها را دارند، چیست؟

با نگاهی به اطراف خود، درخواهیم یافت که افراد، ایده‌های جذاب و کاربردی بسیاری دارند، اما از شروع به کار و اجرایی کردن این ایده‌ها واهمه داشته یا از شکست در این زمینه بیم دارند. پیشنهاد بنده این است که با کار بر روی ایده‌های خود، آن را پرورش داده و زمینه اجرایی شدن آن ‌را فراهم آورند. بسیاری از این ایده‌ها در نگاه نخست، پیش پا افتاده است؛ اما در نهایت با شاخ و برگ دادن، برطرف کردن نقایص و تکمیل آن، به پیشرفت باورنکردنی خواهند رسید. البته نباید فراموش کرد که پشتکار، دلسرد نشدن، انگیزه و ریسک‌پذیری از شروط موفقیت هستند و بهترین ایده‌ها بدون این عوامل محکوم به شکست می باشند.

 و سخن آخر…

باید به این نکته اشاره داشته باشم که با توجه به تجربه 8 سال فعالیت خود در صنعت نفت و گاز چه در داخل و چه در خارج، بنده تفاوت کارآفرینی و کارمندی را تجربه و درک کرده‌ام. در برابر آرامش و امنیت نسبی درآمد کارمندی؛ کارآفرینی بسیار دشوار، همراه با ریسک و دلهره و در عین حال بسیار شیرین است؛ لذا نباید فراموش کرد که برای موفقیت در کارآفرینی باید کاملا حساب‌شده و علمی وارد این کار شد و همواره ریسک‌پذیری معقول را برای گرفتن تصمیمات مهم سرلوحه کار خود قرار داد. گروه ما برای آغاز فعالیت استارتاپ «ای تحفه» حدود یک‌سال مشغول انجام تحقیقات بوده و با عنایت خداوند، نتیجه خوبی از این پژوهش به دست آورده‌ایم و چنین پشتوانه‌ای، باعث پیشرفت روزانه این مجموعه بوده است. باید همواره به یاد داشته باشیم که کارآفرینی یعنی ریسک‌پذیری معقول و حساب‌شده و اگر این‌گونه نیستید، شاید بهتر است کارمند بمانید.

 

 

 

 

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای اقتصاد

دیدگاه بسته شده است.