خبرهای ویژه

پنجشنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » زمان احتمالی سه عرضه اولیه در فرابورس

تاریخ انتشار : 1399/02/07 - 11:00

 کد خبر: 18485
 154 بازدید
 دیدگاه‌ها برای زمان احتمالی سه عرضه اولیه در فرابورس بسته هستند

زمان احتمالی سه عرضه اولیه در فرابورس

معاون بازار شرکت فرابورس درباره شرط عرضه اولیه سهام سه شرکت پگاه گیلان، لاستیک یزد و آریاساسول و زمان احتمالی این رویداد توضیح داد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری و به نقل از بورس پرس، افسانه اروجی درباره آخرین برنامه های فرابورس برای ورود شرکت های جدید و عرضه اولیه سهام به بورس پرس گفت: در نظر بود چهارشنبه  این هفته ۲۰ درصد از سهام  پگاه گیلان در بازار دوم معاملات عرضه اولیه شود؛ اما به دلیل لزوم ارایه صورت های مالی ۱۲ ماهه حسابرسی نشده، عرضه اولیه آن تا امروز نهایی نشده است.

وی ادامه داد: بنابراین شاید چهارشنبه این هفته، عرضه اولیه این شرکت ۲۰ میلیارد تومانی با نماد “غگیلا” انجام شود که این موضوع تا عصر امروز و شاید امشب مشخص می شود.

این مقام مسئول افزود: لاستیک یزد با سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی هم در نوبت عرضه اولیه است و از دو هفته پیش قرار بود تکلیف مطالبات ارزی را نهایی کند؛ اما به گفته مدیران این شرکت به دلیل شرایط فعلی و متاثر از کرونا، نهایی نشده است. بر همین اساس انتظار می رود با توجه به مشخص شدن روش تسویه مطالبات ارزی توسط هیات دولت، “پیزد” چهارشنبه آینده یا دو هفته دیگر با ۱۰ درصد وارد فرابورس شود.

اروجی درباره عرضه اولیه ۵ درصد سهام آریاسول نیز به بورس پرس توضیح داد: ابهام در درصد عرضه اولیه سهام “آریا” بر طرف شده و این شرکت با حدود ۲۳۰ میلیون سهم عرضه اولیه خواهد شد؛ اما با توجه به تغییر قیمت نفت، باید نرخ جدید خوراک اتان این شرکت هم توسط مجموعه وزارت نفت نهایی شود.

وی ادامه داد: مدیران این شرکت ۴۸۵ میلیارد تومانی هم درحال انجام پیگیری ها و تعیین تکلیف این متغیر موثر بر درآمد هستند و باید منتظر نتیجه رایزنی ها و اعلام رقم قطعی نرخ خوراک بود تا زمان عرضه اولیه آن مشخص شود.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بورس و سهام

دیدگاه بسته شده است.