خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » سازمان توسعه تجارت برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک اقدام کند

تاریخ انتشار : 1397/10/12 - 17:41

 کد خبر: 15055
 211 بازدید

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

سازمان توسعه تجارت برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک اقدام کند

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: سازمان توسعه تجارت باید در جهت حل مشکل و ترخیص خودروهای مانده در گمرک اقدام کند. از ابتدای تیر ماه سال جاری با مصوبه دولت واردات تعدادی کالا از جمله خودرو ممنوع شد که به دنبال آن، از ترخیص خودروهای وارد شده به گمرک جلوگیری شد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  در این راستا مهدی دادفر – دبیر انجمن واردکنندگان خودرو –  اظهار کرد: طبق آمار موجود تعداد زیادی بالغ بر ۱۴ هزار و ۲۴۰ دستگاه خودروی دپو شده در گمرک وجود دارد که خبری از زمان ترخیص آن‌ها در اختیار نیست، چراکه در حال حاضر گرفتار معضل بزرگی به عنوان نپذیرفتن مسئولیت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و در واقع سازمان توسعه تجارت هستیم.
وی افزود: کارها توسط  سازمان توسعه تجارت انجام نمی‌شود چراکه قصد انجام وظایف خود را ندارند. در حال حاضر چاله‌ای کوچک تبدیل به گودالی بزرگ شده و در واقع یک عملیات پیش‌پا افتاده به معضلی بسیار بزرگ تبدیل شده است. در نهایت نیز کار به دست به سران قوا و پاسکاری‌های مکرر کشانده شده است در صورتی که رسیدگی به این موضوع ( ترخیص خودروها) وظیفه سازمان توسعه تجارت بوده که به درستی انجام نشده است.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با ذکر این عبارت که انسان همیشه به امید زنده است، تصریح کرد: امیدواریم که تکلیف خودروهای دپو شده هرچه سریع‌تر مشخص شود؛ اما موضوع اصلی در حال حاضر این است که هرگاه سازمان توسعه تجارت قصد کند که به وظایف خود عمل کند این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.
دادفر با تاکید بر اینکه مشکل نه از سوی گمرک و جای دیگر نیست، گفت: مشکل تنها از سوی سازمان توسعه تجارت است و لاغیر. اطلاعات چه صحیح و چه غلط از برخی نقاط به وزیر منتقل می‌شود اما تا زمانی که سازمان بر موضع خود برای حل نشدن مشکلات باشد، مشکلی حل نخواهد شد. زمانی که موضع‌ها تغییر کند و دستشان برای حل گره و گرفتاری حرکت کند، قطعا ظرف ۲۴ ساعت مشکل این حوزه حل خواهد شد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , خودرو , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --