خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » سهام “ایران‌خودرو” و “سایپا” در وثیقه‌ است/ امکان واگذاری ندارند

تاریخ انتشار : 1398/04/24 - 14:24

 کد خبر: 17150
 271 بازدید

پوری‌حسینی اعلام کرد

سهام “ایران‌خودرو” و “سایپا” در وثیقه‌ است/ امکان واگذاری ندارند

در حالی که قرار بود سهم دولتی دو شرکت "ایران خودرو" و "سایپا" از طریق سازمان خصوصی‌سازی واگذار شود، رئیس این سازمان اعلام کرده که سهام دولتی این دو شرکت در وثیقه است و باید قبل از پروسه واگذاری از وثیقه خارج شود.

در حالی که قرار بود سهم دولتی دو شرکت “ایران خودرو” و “سایپا” از طریق سازمان خصوصی‌سازی واگذار شود، رئیس این سازمان اعلام کرده که سهام دولتی این دو شرکت در وثیقه است و باید قبل از پروسه واگذاری از وثیقه خارج شود.

دنیای سرمایه گذاری_ چهارم خرداد امسال هیأت واگذاری مصوبه‌ای داد که به موجب آن مصوبه بایدسهام باقیمانده دولت در ۱۸ شرکت واگذار می‌شود که سهام دولتی دو شرکت ایران خودرو و سایپا هم جزوآنهاست.

در حالی که بسیاری تصور می‌کردند که پروسه قیمت‌گذاری این سهم در حال انجام است، پوری حسینی اعلام کرده است که این سهام دولتی ایران خودرو و سایپا در وثیقه است و فعلاً امکان واگذاری ندارد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته که نمی‌داند که این سهم در وثیقه چه کسی است، اما ای درو مسئول فک وثیقه سهام دو شرکت ایران خودرو و سایپا است.

به گفته پوری‌حسینی، زمان فروش ۲۰ درصد سهام این دو شرکت، قیمت‌گذاری و نحوه واگذاری سهام آنها بعد از فک وثیقه مشخص می‌شود.

طبق اعلام سازمان خصوصی‌سازی، مصوبه سران به وزارت اقتصاد و دارایی اجازه می‌دهد مابقی سهام دو شرکت سایپا و ایران خودرو را واگذار کند و این سازمان هم به استناد این مصوبه، دیگر لازم نیست برای عرضه ۲۰ درصد سهام این دو شرکت از دولت اجازه بگیرد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : آرشیو , خودرو , دنیای اقتصاد , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --