خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » سهم 10 درصدی زامیاد در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری

تاریخ انتشار : 1397/10/19 - 13:19

 کد خبر: 15291
 252 بازدید

سهم 10 درصدی زامیاد در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری

مدیرعامل شرکت زامیاد گفت: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده تجاری، برای زامیاد سهم 10 درصدی شامل تحویل بیش از 20 هزار دستگاه اتوبوس، مینی بوس، کامیون و کشنده در سه سال در نظر گرفته شده است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛ اسفندماه پارسال مگاپروژه نوسازی ناوگان فرسوده سنگین کشور برای واگذاری 200 دستگاه خودرو تجاری به متقاضیان کلید خورد.
برنامه دولت برای نوسازی این ناوگان، پرداخت تسهیلات بانکی به دارندگان خودروهای فرسوده است و شمار خودروهای جایگزین شده در سه سال اجرای طرح 202 هزار و 500 دستگاه و منابع اختصاص یافته از سوی دولت معادل قطعات منفصل خودرو (بیش از هفت میلیارد دلار) برآورد شده است.
در این طرح، سهم تسهیلات بانکی 212 هزار و 600 میلیارد ریال و آورده متقاضی 183 هزار میلیارد ریال خواهد بود.
در این پیوند، مدیرعامل زامیاد امروز (سه شنبه) در حاشیه نخستین روز از سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران، گفت: مطابق برنامه محصولاتی که قادر به پاس کردن استانداردهای موردنظر سازمان ملی استاندارد باشند و توان داخلی سازی آنها را داشته باشیم وارد ناوگان تجاری جدید می کنیم.
«محمد زارع پور اشکذری» یادآوری کرد: مطابق برنامه، سهم داخلی سازی در زمینه تولید کامیون و کشنده تا سال 1400 به بیش از 40 درصد می رسد.

** تولید کامیون جدید در زامیاد
به گفته زارع پور اشکذری، شرکت زامیاد با سابقه 55 ساله از زیرساخت های خوبی برای تولید خودروهای تجاری وانت، پیکاپ، کامیون و کشنده برخوردار است.
وی یادآوری کرد: شرکت ایویکو ایتالیا شریک تجاری زامیاد در حوزه خودروهای سنگین است که بیش از 25 سال با این شرکت همکاری مشترک دارد.
ایویکو یکی از مطرح ترین شرکت های تولیدکننده خودروهای تجاری در اروپاست که از سال 1975 میلادی فعالیت خود را در زمینه تولید خودروهای تجاری و سنگین آغاز کرد. کارخانه این شرکت در شهر تورین ایتالیا قرار دارد.
این شرکت سال 1372 فعالیت مشترک خود را با زامیاد آغاز کرد و انواع کامیون های کِشنده سنگین، کامیون های باری و کمپرسی، مینی بوس و ون مسافری را در این شرکت تولید و به بازار ایران عرضه کرده است.
زارع پور اشکذری اضافه کرد: شرکت زامیاد در نمایشگاه امسال از کامیون «اِی.دی380» رونمایی کرد که جدیدترین کامیون یورو5 است و مدل یورو3 آن با استقبال زیادی در کشور روبرو شده بود.
وی ادامه داد: تولید سالیانه دستکم یک هزار دستگاه از این کامیون در برنامه بوده و برای تامین قطعات آن برنامه ریزی شده است.
مدیرعامل زامیاد از فعالیت دوباره این شرکت در زمینه تولید اتوبوس و مینی بوس پس از 10 سال خبر داد و ابراز امیدواری کرد نمونه های جدید تا پایان سال وارد کشور شده و بتدریج عملیات تولید آنها به انجام برسد.

** پادرا پلاس، جایگزین نیسان آبی
مدیرعامل زامیاد درباره رونمایی از وانت پادرا پلاس در این دوره نمایشگاه گفت: اکنون وانت پادرا بنزین سوز در زامیاد تولید می شود اما نمونه جدید موسوم به پادرا پلاس در سه وضع بنزینی، دوگانه سوز و دیزلی تولید می شود که جایگزینی برای نیسان آبی است.
وی بیان داشت: نیسان بخشی از استانداردهای مورد نظر سازمان ملی استاندارد را پاس می کند اما در صورتی که این سازمان اجازه تولید آن را ندهد از خط خارج می شود.
زارع پور اشکذری اضافه کرد: نسل جدید پادرا در سه ماهه نخست سال 1398 وارد بازار می شود.
به گزارش ایرنا، سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران تا بیست و یکم دی ماه از ساعت 10 تا 18 در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , خودرو , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --