خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » شرط توسعه کسب و کار؛ استفاده از “مشاوره مدیریت” است

تاریخ انتشار : 1398/12/26 - 13:05

 کد خبر: 18421
 144 بازدید
 دیدگاه‌ها برای شرط توسعه کسب و کار؛ استفاده از “مشاوره مدیریت” است بسته هستند

مدیرعامل شرکت راهبران اندیشه تداوم:

شرط توسعه کسب و کار؛ استفاده از “مشاوره مدیریت” است

سال‌ها مدیران کشور بر این اساس تصمیم‌گیری می‌کردند که آنچه امروز دارند، فردا هم خواهند داشت؛ اما در دنیاي کنونی و با وجود ابهامات و سردرگمی‌ها در میان انبوهی از اطلاعات و اخبار، خصوصا در شرایط خاص اقتصادی و سیاسی منطقه که عواملی مانند انتخابات، نوسانات قیمت ارز، درگیری‌های منطقه‌ای و ... می‌توانند سازمان‌ها را تا مرز نابودی و توقف پیش ببرند، استمرار و تداوم فعالیت‌هاي حیاتی و کلیدي و بازگشت به حالت عادي، یک ضرورت محسوب می‌شود.

سال‌ها مدیران کشور بر این اساس تصمیم‌گیری می‌کردند که آنچه امروز دارند، فردا هم خواهند داشت؛ اما در دنیاي کنونی و با وجود ابهامات و سردرگمی‌ها در میان انبوهی از اطلاعات و اخبار، خصوصا در شرایط خاص اقتصادی و سیاسی منطقه که عواملی مانند انتخابات، نوسانات قیمت ارز، درگیری‌های منطقه‌ای و … می‌توانند سازمان‌ها را تا مرز نابودی و توقف پیش ببرند، استمرار و تداوم فعالیت‌هاي حیاتی و کلیدي و بازگشت به حالت عادي، یک ضرورت محسوب می‌شود. مدیریت تداوم کسب‌وکار بخشی از سیستم‌های مدیریتی یک سازمان است که به چنین مفاهیمی می‌پردازد و نیازمند ایجاد، استقرار، عملیاتی کردن، نظارت، بازنگري، نگهداري و بهبود فرایندهای ادامه کسب‌وکار است. در این میان، شرکت راهبران اندیشه تداوم (سهامی خاص)، ازجمله شرکت‌هایی است که خدماتی از قبیل آموزش، مشاوره و ارزیابی به سازمان‌های مختلف ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتوانند در شرایط کنونی با استفاده از برنامه‌ریزی‌های مناسب به فعالیت خود ادامه داده و به توسعه دست یابند. در گفت‌وگو با کاوه کشاورزی؛ مدیرعامل این شرکت به بررسی فعالیت‌ها و اقدامات انجام‌شده توسط شرکت راهبران اندیشه تداوم پرداخته‌ایم که مشروح این مصاحبه از نظر خوانندگان ارجمند می‌گذرد.

در ابتدا از نحوه تاسیس و فعالیت‌های شرکت راهبران اندیشه تداوم بفرمایید؟

بنده در مدت 20 سال فعالیت در زمینه آموزش و مشاوره و همچنین ممیزی و ارزیابی در صنایع مختلف کشور، سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین پروژه‌های متعدد به این نتیجه رسیدم که مشکلات، نیازها، ناکامی‌ها، موفقیت‌ها و دیدگاه‌هایی وجود دارند که می‌توان آن‌ها را جمع‌بندی کرده و در کنار یکدیگر قرار داد و به نتایج مهمی دست یافت. متاسفانه صنعت مشاوره مدیریت، هنوز در کشورمان به خوبی معرفی نشده و تشکل‌‌ها و اصناف منسجم و هدفمندی برای سیاست‌گذاری و هماهنگی در این رشته وجود ندارد. شرکت‌های مشاور در ایران، در ابعاد شرکت‌های کوچک و متوسط می‌باشند. مثلا در کشورهای پیشرفته، شرکت‌های مشاوره مدیریت قدیمی و توانمندی چون مکنزی و گروه مشاوران بوستون وجود دارند که کارهای بزرگی حتی در عرصه تئوری‌پردازی و پژوهش انجام داده‌اند؛ اما چنین شرکت‌هایی در کشور ما وجود ندارد که در سطح جهانی مطرح باشند. البته آنچه شرکت راهبران اندیشه تداوم به آن می‌اندیشد این است تا روزی بتواند در عرصه بین‌المللی، خدمات مناسبی ارائه دهد. مسایل دیگری مانند وضعیت اقتصادی، رکود و تورم نیز وجود دارند که عملا بر بازار شرکت‌های مشاوره مدیریت اثرگذار هستند. به منظور ادامه فعالیت در چنین شرایطی، به‌جای ایجاد یک شرکت با ساختار هرمی، تیمی با عنوان راهبران اندیشه تداوم تشکیل دادیم که این افراد یا به قول ما تداومی‌ها «راهبران»، از تجربیات فراوانی در صنایع مختلف، فعالیت‌های سازمانی و مسایل مربوط به کسب‌وکار برخوردار می‌باشند و در خصوص تداوم کسب‌وکار مشتریان برنامه‌های مناسبی را ارائه می‌دهند. ناگفته نماند که ما در دفتر تهران و مسقط در زمینه‌های مشاوره، آموزش، پژوهش، ارزیابی و ممیزی، ارائه سامانه‌های مدیریتی و خدمات بازرگانی فعالیت داریم و در حال حاضر با شهرداری‌ها، سازمان‌های زیرمجموعه وزارت نفت، بخش خصوصی و افراد کارآفرین در ارتباط هستیم و به آن‌ها خدمات ارائه می‌دهیم.

خدمات مورد نظر بر حسب چه استانداردها و معیارهایی ارائه می‌شود؟

بخشی از فعالیت‌های ما بر اساس استانداردهای بین‌المللی مانند سازمان جهانی استانداردسازی یا ISO و بخش دیگر بر اساس موازین علمی، آکادمیک و تجربیات ارزشمند متخصصی (Best Practices) صورت می‌پذیرد. به‌عنوان‌مثال؛ در خصوص موضوع “مدیریت تداوم کسب‌وکار” سازمان ISO استانداردی تدوین کرده که ما از آن به‌عنوان الگو استفاده می‌کنیم. از طرفی، مشتریان ما برای فعالیت‌های آزمایشگاهی خود و در قالب همکاری با سازمان استاندارد، باید حتما مطابق استاندارد ایزو 17025 تایید صلاحیت شوند.

این شرکت تحت نظارت چه سازمان‌هایی فعالیت می‌کند؟

یکی از مهمترین نهادهای مربوط به کار ما انجمن مشاوران مدیریت است که ما افتخار عضویت آن را داریم. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به ما مجوز تاسیس شرکت فنی و مهندسی اعطا کرده است. همچنین رتبه‌هایی از سوی سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی در نظر گرفته می‌شود که برای فعالیت‌های مشاوره مختلف به شرکت‌های مشاوره مدیریت تعلق می‌گیرد. البته گاهی برای ارائه خدمت در یک مجموعه خاص، باید گواهی‌نامه و تاییدیه سازمان مربوطه را نیز دریافت کنیم. به‌عنوان‌مثال؛ امکان برگزاری دوره‌های آموزشی به صورت عمومی وجود دارد؛ اما برای برگزاری چنین دوره‌هایی برای وزارت نفت، باید به صورت جداگانه از طریق وزارت مربوطه، تاییدیه‌های مورد نظر را دریافت کرد. قابل ذکر است که مجموعه‌ای از مجوزها و گواهی‌نامه‌های مربوط به شرکت راهبران اندیشه تداوم در اینستاگرام و کانال ارتباطی شرکت قابل مشاهده می‌باشد.

عمده‌ترین افرادی که از خدمات شما استفاده می‌کنند، چه کسانی هستند؟

ما هم به‌صورت B2C  (ارائه خدمت به یک فرد) و هم به‌صورت B2B (ارائه خدمت به یک بیزنس یا کسب‌وکار دیگر) فعالیت داریم. در سیستم مدیریت کیفیت شرکت راهبران اندیشه تداوم که بر اساس استاندارد ISO 9001:2015 و با بهره‌گیری از راهنمای ISO 20700 طرح‌ریزی شده است، مشتریان ما در دسته‌بندی‌های گسترده‌ای جای گرفته‌اند. به‌عنوان‌مثال؛ افرادی که قرار است از مشاوره و آموزش‌های ما در راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید یا توسعه کسب‌وکار فعلی خود بهره ببرند و نیز شرکت‌های دولتی و خصوصی که از انواع خدمات ما استفاده می‌کنند، از عمده‌ترین مشتریان این شرکت محسوب می‌شوند.

از آخرین دستاوردهای شرکت تداوم برای ‌ما بگویید؟

از آنجا که محور اصلی تصمیمات ما در تداوم، نوآوری و ابداع می‌باشد و همیشه متعهد بوده‌ایم که به نیازهایی از مشتریان بپردازیم که شاید از آن بی‌اطلاع باشند، باید تداوم را یک مجموعه داینامیک و پویا شناخت، نه یک شرکت مهندسی با خدماتی فریزشده و ثابت. به‌عنوان‌مثال؛ متاسفانه در کشور ما تعلیم و تربیت بر اساس زندگی صنعتی پیش نرفته و بسیاری از خانواده‌ها، فرزندان خود را برای آمادگی در محیط کار تربیت نمی‌کنند و آگاهی مناسبی ندارند که در آینده در محیط کار خود با چه مشکلاتی مواجه خواهند شد؛ در نتیجه، افراد بعد از گذشت مدت‌ها فعالیت، به این نتیجه می‌رسند که اگر در گذشته موضوعات بیشتری را در خصوص آینده کاری خود می‌دانستند، شرایط زندگی‌شان تغییر می‌کرد. بر همین اساس، شرکت راهبران اندیشه تداوم بسته‌ای را با نام ” مهارت‌های زندگی سازمانی” طراحی کرده که تاکنون به صورت منسجم در کشور ارائه نشده است. بر اساس این طرح، شرکت‌کنندگان در این دوره، مهارت‌هایی از قبیل حل مساله یا حل تعارض را فرا می‌گیرند و اگر در محیط کار، ابهام شغل یا نقش داشته باشند، برای برطرف کردن آن، راه‌حل مناسبی پیدا می‌کنند.

مهمترین تمایز شما با شرکت‌های دیگر چیست؟

شرکت‌هایی که در زمینه مشاوره مدیریت فعالیت می‌کنند، معمولا الگوی یکسانی دارند و در پروژه‌هایی تحت عنوان “استقرار سیستم مدیریت کیفیت” کارهای شبیه هم را انجام می‌دهند. البته ما نیز همین کارها را انجام می‌دهیم؛ ولی سعی ما بر این است که نوع ارائه خدمات‌مان در نهایت منجر به ایجاد ارزش افزوده برای آن سازمان شود یا مثلا در بحث مدیریت تداوم کسب‌و‌کار، به دنبال طراحی نظام تداوم کسب‌وکار برای مشاغل مختلف، با در نظر گرفتن نیازهای خاص هر صنف می‌باشیم. از طرفی، همزمان با طراحی مکانیزم‌های کارآمدی به دنبال این هستیم که مشتریان‌مان علاوه بر ارتقای دانش، در زمینه موارد عملیاتی و پشتیبانی از جمله جذب حمایت سرمایه‌گذاران و بانک‌ها نیز دلگرم باشند.

فعالیت‌های شرکت راهبران اندیشه تداوم چه بازتابی در بین سازمان‌های مختلف داشته است؟

در بخش ارائه خدمات، به سختی می‌توان فهمید که رضایت مشتری تا چه اندازه واقعی و چقدر پایدار است. با این تفاسیر و با توجه به سنجش‌های فکری مختلفی که انجام شده، خوشبختانه سازمان‌های بزرگ دولتی، تمایل ادامه همکاری با ما را دارند. سعی ما همیشه بر آن بوده تا به تعهدات خود پایبند باشیم و در کنار آن به مشتریان خود نیز احترام بگذاریم. به نظرم، اگر کارمان را به صورت مطلوبی انجام دهیم، نیاز به تبلیغ نخواهیم داشت. باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشم، گاهی اوقات پیش آمده که مشتریان‌مان به ما مشاوره داده‌اند؛ چراکه در زمینه کاری خود از تجربیات فراوانی بهره برده‌اند و ما نیز از این موضوع استقبال می‌کنیم.

در خصوص دوره‌ آموزشی سایبرنتیک در بازار ایران توضیحاتی ارائه فرمایید؟

سال‌ها پیش در دهه 70، با مطالعه کتاب “استفاده انسانی از انسان‌ها” با موضوع سایبرنتیک آشنا شدم و به مرور زمان، اطلاعات بیشتری در این خصوص کسب کردم. امروزه کلمه “سایبر” برای افراد جامعه، تداعی‌کننده فضا یا حمله سایبری می‌باشد؛ ولی بحث سایبرنتیک، توصیف‌کننده سکان‌داری و هدایت است که در کتاب مورد نظر به شباهت‌های ذهن انسان و سیستم‌های هدایت‌شونده نیز اشاره شده است. سایبرنتیک برگرفته از افسانه‌های یونان باستان است و در واقع به سکان‌داری کسب‌وکار در دریای پرتلاطم اشاره دارد. اینکه چگونه می‌توان در فضایی که زندگی می‌کنیم، کسب‌وکار را حفظ کرد؟ یا سکان‌دار کیست؟ اغلب انسان‌ها، سازمان‌ها و کشورها در خصوص “ابهام و ریسک” با مشکلاتی مواجه هستند، از احتمالات و ابهامات می‌گریزند، پذیرش ریسک برایشان راحت نیست و معمولا وقتی با مشکلی روبرو می‌شوند، با برخی توجیهات، سعی بر نادیده گرفتن آن دارند. دسته دیگر از آن‌ها نیز، نگاه مثبتی به ریسک کردن دارند و در برابر اتفاقات پیش آمده، می‌توانند واکنش‌های به موقعی از خود نشان دهند که نمونه بارز آن، ساخت بیمارستان در چین برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا می‌باشد. از طرفی؛ انسان‌ها، سازمان‌ها و کشورهای دیگری نیز وجود دارند که از گذشته با برنامه‌ریزی‌های مناسب، در برابر اتفاقات چاره‌اندیشی کرده‌اند. مسایلی که به آن‌ها اشاره کردم، ما را به موضوع تداوم کسب‌وکار سوق می‌دهد که در واقع همان “سایبرنتیک” است.

چه نکاتی را می‌توان در زمینه اثربخشی فعالیت‌ها در آکادمی آموزشی تداوم مثمر ثمر دانست؟

برای برگزاری دوره‌های آموزشی و البته برای بالا بردن کیفیت این جلسات، باید هزینه‌هایی پرداخت کرد که بخش عمده آن مربوط به یک مدرس با تجربه می‌باشد. در این میان، بسیاری از سازمان‌ها به دنبال مدرسی هستند تا هزینه کمتری را پرداخت کنند، به همین دلیل کیفیت آموزش بسیار پایین می‌آید، در صورتی که دوره‌های آموزشی باید در بالاترین کیفیت خود برگزار شوند. یکی از مشکلاتی که در طول سال‌های گذشته نمایان بوده، برگزاری آموزش‌های درون سازمانی است که جدا از محیط کار نیستند و توصیه ما همیشه بر آن بوده که آموزش‌ها باید در محل مناسب‌تری انجام شود.

و سخن آخر…

واقعیت آن است که ما از یک زندگی کاملا سنتی به یک زندگی مدرن روی آورده‌ایم و نگاه سنتی به مفهوم سرمایه، یک نگاه حجره‌ای است که اصل و اساس آن، افزایش سود با شعار (ارزان بخر، گران بفروش) است. طبیعتا مسایلی مانند بازار سرمایه و بورس که جزو مفاهیم مدرن می‌باشند، بهره‌وری و تولید بهینه، تداوم کسب‌و‌کار، جهانی‌شدن و … برای افرادی که وارث این دیدگاه‌ها از پدران و نسل قدیم هستند، معنای روشنی ندارد؛ اما همه می‌دانیم که مردم باید با این مفاهیم آشنا شوند، سازمان‌ها باید به صورت علمی در زمینه آموزش و مهارت به فعالیت بپردازند و برای این منظور، سیستم‌ها و سامانه‌هایی را داشته باشند و باید سکان‌داری را فرا گیرند. برخی‌ها بر این اعتقاد هستند که اگر کشورهای غربی در برخی صنایع، قدرتمند هستند، دولت آن‌ها دائما حمایت‌شان می‌کند، ولی نکته حائز اهمیت آن‌ است که در بسیاری از کشورها، این سازمان‌ها هستند که نقش دولتی را بر عهده گرفته و کارهای توسعه‌ای را انجام می‌دهند، اما در کشور ما سازمان‌ها، قدمی برای توسعه بر نمی‌دارند و در این خصوص باید به بلوغ رسیدن را به سازمان‌ها آموزش داد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار

دیدگاه بسته شده است.