خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو »  شرکت‌های دانش‌بنیان؛ پیشگام در تحقق خودکفایی

تاریخ انتشار : 1398/12/24 - 10:54

 کد خبر: 18386
 108 بازدید
 دیدگاه‌ها برای  شرکت‌های دانش‌بنیان؛ پیشگام در تحقق خودکفایی بسته هستند

مدیرعامل گروه پاترون مطرح کرد

 شرکت‌های دانش‌بنیان؛ پیشگام در تحقق خودکفایی

صنعت فولاد یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشور بوده و مصرف سرانه آن به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است. امروزه در ایران نیز فولاد با حضور در بخش‌های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی ایفا کرده و افزون بر ۶۰۰ صنعت به‌عنوان صنایع پایین‌دستی از آن تغذیه می‌کنند.

صنعت فولاد یکی از بنیان‌های مهم اقتصاد در هر کشور بوده و مصرف سرانه آن به‌عنوان شاخصی به‌منظور ارزیابی صنعتی بودن یک کشور مطرح است. امروزه در ایران نیز فولاد با حضور در بخش‌های مهم تولیدی و صنعتی کشور، نقش بسیار مهمی ایفا کرده و افزون بر ۶۰۰ صنعت به‌عنوان صنایع پایین‌دستی از آن تغذیه می‌کنند. در این میان، مدیران با به‌کارگیری نیروهای متخصص و جوان، گامی در راستای تولید برخی مواد مصرفی این صنعت برداشته‌اند تا در شرایط فعلی با وجود تحریم‌ها، صنعتگران کشور بتوانند با هزینه‌ کمتر مواد داخلی را جایگزین نمونه‌های خارجی خود کنند. «پاترون» یکی از این شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت فولاد کشور می‌باشد که موفقیت‌های بسیاری در این راستا به دست آورده است. آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگوی ما با سید عباس کلانتر، مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره گروه پاترون است.

مجموعه پاترون در چه زمانی تاسیس شد و حوزه فعالیت آن چیست؟

این مجموعه از سال 1392 با بازرگانی و تولید مواد مصرفی و نسوز صنعت فولاد، سیمان و پتروشیمی شروع به فعالیت کرده است. در واقع گروه پاترون یک گروه بسیار جوان است که در ابتدا با کارکنان اندکی شروع به فعالیت کرده و امروز بالغ ‌بر 60 نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند. مجموعه پاترون در سال 1393 موفق شد تا برای نخستین بار، پودر قالب ریخته‌گری را تولید و در زمره شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد. این پودر قالب ریخته‌گری به دو شکل تولید می‌شود که شکل گرانول آن بسیار مورد مصرف فولادسازان بوده و خط تولید آن تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود. پیش ‌از این از نمونه آلمانی این محصول استفاده می‌شد و نمونه کنونی از نظر کیفی و قیمت، قابل‌ رقابت با محصول آلمانی می‌باشد.

این مجموعه چه استراتژی را در کار دنبال می‌کند؟

با توجه به اینکه استراتژی پاترون، تولید محصولات دانش‌محور و خاص در صنعت فولاد است، از سال 1394 تاکنون، موفق به تولید چند محصول شده که تا پیش ‌از این در ایران تولید نمی‌شد. از جمله این تولیدات می‌توان به جرم‌های نسوز ریختنی با فناوری نانو اشاره کرد که فاقد سیمان می‌باشد. این مجموعه، از معاونت علمی ریاست جمهوری، گواهی نانومقیاس را در تولید این جرم‌ها دریافت کرده و علاوه بر این، پوشش‌های الکترود گرافیتی را نیز تولید کرده که در شرایط فعلی و وجود تحریم‌ها منجر به کاهش 5 تا 15 درصدی مصرف الکترودهای گرافیتی در کوره‌های قوس می‌شود. از طرفی، تولید این محصول با میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی همراه بوده و از خروج ارز جلوگیری کرده است. گروه پاترون با همکاری مجموعه‌های بزرگ فولادی مانند فولاد هرمزگان و فولاد مبارکه توانسته‌، ملات‌های دریچه کشویی اسلاید گیت را برای نخستین بار در ایران تولید کند که پیش ‌از این، فقط یک یا دو کشور در دنیا قادر به ساخت آن بودند. در حال حاضر چند مجموعه فولادی کشور از محصول تولیدی ما استفاده می‌کنند.

تمایز محصولات گروه پاترون با سایر شرکت‌ها چیست؟

مهمترین برتری محصولات نسبت به سایر کالاها، خاص بودن و دانش‌محور بودن آن است؛ به ‌طوری‌که این محصولات یا در کشور تولیدکننده دیگری ندارند یا باکیفیتی که پاترون تولید می‌کند، تولید نمی‌شوند. البته در سبد کالاهای گروه پاترون محصولاتی نیز وجود دارد که ممکن است، در جای دیگر با همین کیفیت و یا حتی با قیمت کمتر تولید شود که دلیل آن را باید در حجم تولید این مجموعه‌ها و تامین مواد اولیه ارزان‌تر توسط آن‌ها دانست. در بحث هزینه سربار نیز با توجه به حجم تولیدشان هزینه سربار کمتری دارند، بنابراین قیمت آن‌ها رقابتی‌تر است. تولید این محصولات فقط جهت تکمیل سبد کالاهای مجموعه و با توجه به اعلام نیاز مشتریان انجام می‌شود.

در حال حاضر چند نوع محصول تولید می‌کنید و چه سهمی در صنعت فولاد دارید؟

 مجموعه پاترون ۱۵ گروه محصول تولید می‌کند که هر کدام از آن‌ها امکان دارد، در 10 گرید محصولات مختلف داشته باشد. به‌عنوان‌مثال؛ در زمینه جرم‌های ریختنی، گریدهای مختلفی از قبیل گریدهای کم سیمان، متوسط سیمان، فوق کم سیمان و بی‌سیمان وجود دارد. در واقع مشتریان عمده ما فولادسازان با فناوری کوره القایی و فولادسازان با فناوری کوره قوس یا کوره بلند هستند. ناگفته نماند که شرکت‌های بزرگ فولادی در صنعت فولادسازی با کوره القایی حدود ۵ الی ۶ میلیون تن از کل تولید فولاد کشور را تولید می‌کنند.

باید به این موضوع اشاره داشته باشم که گروه پاترون، در ابتدا با ارائه این محصول به این صنعت وارد بازار شد؛ اما به علت توان اندک رقابتی و سابقه کم، فقط با مجموعه‌های کوچک فولادسازی همکاری می‌کرد؛ ولی با مرور زمان در حال حاضر حدود ۷۰ درصد سهم بازار کوره‌های القایی در اختیار این گروه بوده و به‌طور کامل شناخته‌شده است، به طوری که شرکتی در ایران وجود ندارد که یک یا تمام محصولاتش را از گروه پاترون تهیه نکند. این مجموعه در بخش فولادسازان با فناوری کوره قوس یا کوره بلند نیز بسیار خوشنام است. به‌عنوان‌مثال؛ در حال حاضر ذوب‌آهن اصفهان تمام پودر قالب ریخته‌گری مصرفی خود را در قالب یک قراردادی یک هزار تنی از مجموعه پاترون تامین می‌کند.

آیا اهداف این مجموعه در سال جاری محقق شده است؟ چه برنامه‌ای برای سال آینده دارید؟

با توجه به اینکه گروه پاترون در دوران رشد سریع خود قرار دارد، سالانه در جلسات هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت در دو ماهه پایانی سال، از طریق تحلیل‌ها و گزارش‌های دریافت شده و بر اساس نیازهای بازار، اهداف مهم و استراتژی‌های سال آینده تعیین می‌شود. توجه به وضعیت اقتصادی و تحریم‌ها برای تداوم فعالیت و تولید محصولات جدید ضروری است. شاخص عملکرد سالانه که بسیار مهم می‌باشد این است که چه میزان محصولات جدید به بازار ارائه شده و از فروش آن، چه سودی عاید شرکت شده است. در پایان هر سال با توجه به گزارش‌ها، تعیین می‌شود که چه محصولات جدیدی باید در سال جدید به بازار ارائه شود؛ به طوری که امسال دو محصول جدید تولید و روانه بازار شد که البته مورد استقبال هم قرار گرفت. ناگفته نماند که از ماه پیش ظرفیت تولید گروه پاترون دو برابر شده و بازارسازی و رسیدن به فروش متناسب با این ظرفیت، مهمترین برنامه برای سال پیش رو می‌باشد. با توجه به شاخص‌های مطرح‌شده، در سال 98 به حدود ۸۰ درصد از اهداف خود رسیده و امیدواریم که این روند تداوم داشته باشد.

آیا طرحی برای توسعه در دست دارید؟

با توجه به دو برابر شدن ظرفیت تولید برای سال آینده و همچنین فراهم بودن امکان توسعه کارخانه از نظر زمین، قصد داریم تا در ابتدای سال جدید به سالن‌سازی پرداخته و سالن‌های تولیدی و فضای انبار خود را گسترش دهیم تا بلکه جوابگوی ظرفیت افزایش‌یافته برای تولید باشیم.

تحریم‌ها و شرایط اقتصادی حاکم چه چالش‌هایی را برای شما ایجاد کرده است؟

در خصوص تحریم، دو موضوع اساسی مطرح است که نخست، تحریم‌های خارجی و دیگری خودتحریمی است که به دلیل محدودیت‌های ایجادشده در کشور، مشکلاتی از قبیل ثبت سفارش و تخصیص ارز به وجود آمده است. از طرفی، در بحث تحریم‌های خارجی، در زمینه واردات بعضی از مواد افزودنی که تامین‌کنندگان آن فقط شرکت‌های اروپایی یا شرکت‌های خاص بوده‌اند، مشکلات مهمی ایجاد شده است. البته این موضوع به معنای توقف تولید محصولات مذکور نبوده؛ اما مطمئنا کیفیت این کالاها را کاهش می‌دهد. در چنین شرایطی ما مجبور هستیم، تامین‌کننده دیگری را جایگزین کنیم که البته قیمت آن هم چندان کم نیست و سبب کاهش کیفیت می‌شود. موضوع دیگر شیوه مبادلات مالی در شرایط تحریم است؛ به طوری که در حال حاضر انتقال پول از طریق بانک‌ها تقریبا ناممکن می‌باشد و مبادلات از طریق صرافی‌های برخی کشورها انجام می‌شود و این امر سبب افزایش 10 الی 15 درصدی هزینه‌های مواد اولیه خواهد شد.

با توجه به تنوع محصولات، وضعیت این صنعت از نظر خودکفایی چگونه است؟

به جرات می‌توان گفت که ما در صنعت نسوز، توانمند بوده و فناوری‌های نوینی که در دنیا ابداع می‌شود را به‌سرعت در کشور اجرا می‌کنیم. برخی از کالاهای ما برای اولین بار در ایران تولید شده و محصول پوشش الکترود گرافیتی را بدون مهندسی معکوس به بازار ارائه کرده‌ایم. با این‌حال، وابستگی کشور بیشتر در بخش قطعات و فناوری تجهیزات است و در مواد مصرفی وابستگی بسیار کمی وجود دارد. در صنعت نسوز با درصد بالایی خودکفا هستیم، ولی در بخش‌های دیگر هنوز به کشورهای دیگر وابسته هستیم.

 آیا گروه پاترون در زمینه صادرات نیز فعالیت می‌کند؟

مجموعه پاترون در سال 1395 نخستین صادرات خود را به کشور عراق و افغانستان انجام داد و اکنون نیز کشورهای عراق، ترکیه، گرجستان و روسیه از مشتریان ما هستند. یکی از استراتژی‌های پیشین پاترون این بود که با توجه به قیمت رقابتی، برخی از محصولات خاص خود را به کشورهای اروپایی صادر کند، اما متاسفانه تحریم‌ها مانع تحقق این برنامه شد و راهبرد کنونی، توسعه صادرات به کشورهای همجوار است.

آیا صنعت فولاد کشور می‌تواند جایگزینی برای نفت باشد؟

 نفت، صنعتی متفاوت با فولاد بوده و قابل‌مقایسه با آن نیست؛ ولی صنعت فولاد می‌تواند به‌عنوان یکی از ارکان مهم اقتصاد کشور مورد توجه قرار گیرد و این موضوع در صورتی محقق خواهد شد که بازارهای موجود، حفظ ‌شوند و توسعه فعالیت‌ها نیز به شکلی منطقی تداوم یابد. از سوی دیگر، درآمدهای مالیاتی را می‌توان جایگزین درآمدهای نفتی کرد و در این میان، باید بخش عمده درآمد حاصل از فولاد را به توسعه آن صنعت اختصاص داد. ارزآوری حاصل از صادرات محصولات فولادی می‌تواند بخشی از کاهش درآمدهای نفتی را جبران کند. بر اساس آمار، تولید فولاد در کشور باید در سال جاری به حدود 28 میلیون تن برسد که ایران را در جمع 10 تولیدکننده برتر فولاد جهان قرار می‌دهد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار

دیدگاه بسته شده است.