خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » فوتبال ایران، بعد از بازداشت فروزان

تاریخ انتشار : 1398/02/11 - 13:20

 کد خبر: 16087
 293 بازدید

در پی رسیدگی به پرونده شرط‌بندی

فوتبال ایران، بعد از بازداشت فروزان

بازداشت محسن فروزان و همسرش خبری تکان دهنده برای فوتبال ایران بود.

دنیای سرمایه گذاری- محسن فروزان دروازه‌بان تراکتورسازی و همسر او اخیراً بازداشت شد‌ه‌اند. احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی که پیگیر پرونده این بازیکن فوتبال است، در مصاحبه‌ای اعلام کرده که دلیل بازداشت فروزان، تبانی و شرط بندی بوده است.

بازپرس پرونده برای فروزان و همسر او که برای رسیدگی به پرونده شرط‌بندی احضار شده بودند، قرار وثیقه صادر کرده که به دلیل عجز از تودیع وثیقه بازداشت شده‌اند. علیرضا بیگی اعلام کرده که به واسطه اتفاقی که در دیدار تراکتورسازی و سپیدرود رشت به وجود آمد، از فدراسیون فوتبال مصرانه درخواست کرده تعلل ارادی دروازه‌بان تراکتورسازی را بررسی کند و جواب بدهد. به عبارتی در این ماجرا، کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم نقش دارد و نتیجه بررسی‌های این کمیته است که باعث شده فروزان را بازداشت کنند.

کمیته اخلاق به عنوان مرجع رسیدگی به تخلفات خارج از زمین در حوزه ورزش فوتبال، مسئول رسیدگی به این پرونده بوده و حالا که مستندات این کمیته توانسته دادسرای فرهنگ و رسانه را برای دستگیری فروان قانع کند، نشان می‌دهد این کمیته دارای مدارک مستندی در این رابطه است.

پیش از این هیچ وقت در مورد تخلفات مرتبط با فوتبال که توسط فوتبالیست‌ها و مربیان انجام شده، کسی بازداشت نشده بود. اما این بار به نظر می‌رسد مدارکی دال بر متخلف بودن فروزان وجود داشته که دادسرای فرهنگ و رسانه را برای بازداشت او مجاب کرده است.

تشخیص اینکه فروزان واقعاً تخلفی مرتکب شده یا نه، برعهده مقامات قضائی است اما حالا که بحث بازداشت فروزان تبدیل به خبر اصلی رسانه‌های ورزشی تبدیل شده، چه بهتر که فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاق و مقامات قضائی با جدیت پیگیر این پرونده و البته سایر موارد مشابه که گهگاه شائبه‌هایی در فضای فوتبال ایجاد کرده باشند تا یک بار به طور جدی، برخوردی مناسب با متخلفات احتمالی انجام شود.


برچسب ها :
دسته بندی : آرشیو , دنیای ورزش
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --