خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » لاریجانی بر افزایش روابط تجاری با اتریش تاکید کرد

تاریخ انتشار : 1398/07/23 - 16:33

 کد خبر: 17973
 154 بازدید

در دیدار رییس مجلس اتریش:

لاریجانی بر افزایش روابط تجاری با اتریش تاکید کرد

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اتریش بعد از توافق هسته ای، گام‌های خوبی برداشته گفت: روابط تجاری بین دو کشور باید افزایش پیدا کند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری و به نقل از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس شورای اسلامی، علی لاریجانی در دیدار روز گذشته با اینگو آپه همتای اتریشی خود در حاشیه صد و چهل و یکمین نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی(IPU) با اشاره به ریشه‌دار بودن روابط ایران و اتریش، اظهار داشت: اتریش همیشه نقش متعادلی به مسائل داشته به ویژه بعد از توافق هسته ای، گام‌های خوبی برداشته البته روابط تجاری بین دو کشور باید افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: علاوه بر روابط سیاسی مناسب بین دو کشور، با وجود تکیه بر مسائل فرهنگی باید بر مسائل علمی نیز تمرکز کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط منطقه به هم ریخته است و باید بدانیم چه کسی شرایط را اینگونه کرده است، افزود: داعش را چه کسی به وجود آورد؟ خانم کلینتون گفتند؛ ما درست کردیم!
لاریجانی با بیان اینکه عامل موثر آشفتگی در منطقه، آمریکا است، عنوان کرد: به واقع در منطقه نگرانی وجود دارد و این مشکل در لیبی هم وجود دارد البته در مسئله یمن و سوریه از ابتدا گفتم باید مذاکره سیاسی شود اما برخی از کشورها قبول نکردند.
وی بیان کرد: آنها می‌خواستند از ابزار داعش برای خود استفاده کنند اما نمی‌دانستند گریبان خودشان را هم خواهد گرفت.

ایران مخالف حل مسائل میان ایران و سعودی‌ها نیست

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران مخالف حل مسائل میان ایران و سعودی‌ها نیست بلکه آمریکایی‌ها نمی‌گذارند و چنین فرصتی نمی‌دهند چرا که نفت آن ها در بودن این درگیری‌ها است و آمریکا دلیل مهم مناقشه ایران و عربستان است.
لاریجانی از اهمیت روابط دوجانبه دو کشور و افزایش مراودات فرهنگی و توریسم گفت و مطرح کرد: این همکاری‌ها را می توان گسترش داد و فقط باید اراده سیاسی وجود داشته باشد.
وی خطاب به رئیس پارلمان اتریش گفت: سیاستمداران کمتری در مسائل فرهنگی عمیق می شوند لذا تشکر می‌کنم که شما در مسائل فرهنگی عمیق می‌شوید.

روابط اقتصادی و توریستی با ایران برای ارتش بسیار مهم دانست

اینگو آپه رییس پارلمان اتریش با بیان اینکه به تازگی گروه دوستی اتریش با ایران از کشور ایران دیدن کرده‌اند و خوشبختانه روابط پارلمانی دو کشور در حال گسترش است.
وی گسترش روابط اقتصادی و توریستی با ایران را بسیار مهم دانست و افزود: ایران نقش با ثباتی را در منطقه و خاورمیانه ایفا می کند و این نشان می دهد نقش گفت وگو به هر راه حل دیگری ارجحیت دارد.
رییس مجلس اتریش وضعیت منطقه را موجب نگرانی دانست و گفت: اقدام نظامی ترکیه در شمال سوریه و همچنین در یمن و لیبی نگران کننده است لذا از هر فرصتی برای ایجاد اعتماد میان ایران و عربستان سعودی استقبال می کنم.
وی با ابراز تاسف از خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای، مطرح کرد: تنها راه حل موجود برای امنیت جهانی از نظر ما همین توافق هسته ای است.
رئیس پارلمان اتریش خاطرنشان کرد: لذا امیدوارم آمریکا سیاست حساب شده‌تری را در پیش گیرد.


برچسب ها :
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --