خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

تاریخ انتشار : 1398/08/21 - 10:20

 کد خبر: 18037
 186 بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد:

لزوم توسعه بزرگراه های استان خراسان شمالی

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ،طی سفر به استان خراسان شمالی برلزوم توسعه بزرگراه های این استان تاکید کرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری و به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر و رئیس این سازمان گفت: با توجه به جایگاه و موقعیت خراسان شمالی، نیاز است تا شبکه بزرگراهی در این استان توسعه یابد.
حسن نیا  اظهار داشت: خراسان شمالی در حدفاصل دو قطب سیاحتی و زیارتی کشور واقع است و سالانه میلیون ها مسافر از این استان عبور می کنند علاوه بر آن، این منطقه به لحاظ حمل و نقل بار هم از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی با بیان این که ارتقای ایمنی تردد در جاده ها و نیز توسعه شبکه راه های این استان دارای اهمیت است، تاکید کرد: در این استان، نیاز است تا توسعه شبکه بزرگراهی و ارتقای کیفیت راه ها، مورد توجه باشد.
وی با اشاره به خسارت سیل بهاره امسال به راه ها گفت: در بارنگی های بهار  امسال، بخشی از جاه های روستایی و محورهای فرعی استان دچار خسارت شد و در این زمینه، در نشست هایی که برگزار شد، تلاش به عمل آمده است تا منابع مورد نیاز برای بازسازی این محورها تامین شود.
حسن نیا تصریح کرد: سعی و تلاش بر این است  تا هم از منابع ملی و هم از منابع استانی، اعتباراتی برای بازسازی راه های آسیب دیده از سیل تامین شود.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: رویکرد ما این است، تا یک سال آتی، ترمیم و احداث پل ها به انجام برسد.
وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و تدابیر این سازمان برای تامین و ارتقای ایمنی سفرهای جاده ای در زمستان اظهار داشت: برنامه ریزی برای تامین آمادگی راهداران و خدمات رسانی به مسافران زمستان انجام شده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: امید است بتوانیم با ارتقای کیفیت جاده ها، ایمنی ترددها هم بهتر شود.
گفتنی است، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به  همراه مهران قربانی معاون حمل و نقل این سازمان در سفر یک روزه به خراسان شمالی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار دیدار و گفت و گو کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، همچنین در جریان این سفر  با كاركنان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان، دیدار صمیمانه داشت.


برچسب ها : ,
دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , حمل ونقل , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --