خبرهای ویژه

جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » لزوم همگامی دولت با صنایع برای تحقق رونق تولید

تاریخ انتشار : 1398/02/16 - 18:42

 کد خبر: 16246
 306 بازدید

در گفت وگو با صاحب‌نظران تاکید شد

لزوم همگامی دولت با صنایع برای تحقق رونق تولید

در تعریف اقتصادی؛ به دوره زمانی که در آن، فروش یک محصول یا فعالیت تجاری به‌سرعت افزایش می‌یابد، رونق گفته می‌شود. توجه به سه کلیدواژه محصور در این تعریف یعنی "فروش، محصول و دوره زمانی" ما را به حقیقت رونق تولید و دستیابی به آن در سال پیش رو نزدیک‌تر می‌کند. در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری کشور گرفتار جنگ یک‌جانبه اقتصادی است، حرکت به‌سوی رونق تولید، اگر با لحاظ کردن معیارها و اقتضائات خاص و متناسب با دوران حاضر همراه نباشد، نه یک گام بزرگ که به‌مثابه یک درجا زدن خواهد بود.

دنیای سرمایه گذاری- در تعریف اقتصادی؛ به دوره زمانی که در آن، فروش یک محصول یا فعالیت تجاری به‌سرعت افزایش می‌یابد، رونق گفته می‌شود. توجه به سه کلیدواژه محصور در این تعریف یعنی “فروش، محصول و دوره زمانی” ما را به حقیقت رونق تولید و دستیابی به آن در سال پیش رو نزدیک‌تر می‌کند. در شرایطی که بیش از هر زمان دیگری کشور گرفتار جنگ یک‌جانبه اقتصادی است، حرکت به‌سوی رونق تولید، اگر با لحاظ کردن معیارها و اقتضائات خاص و متناسب با دوران حاضر همراه نباشد، نه یک گام بزرگ که به‌مثابه یک درجا زدن خواهد بود.

در تعریفی که در ابتدا از رونق ارائه دادیم؛ این‌طور برمی‌آید که در تحقق رونق تولید، نمی‌توان مشتریان را نادیده گرفت. کاهش قدرت خرید مردم در سال گذشته که در پی نوسانات نرخ ارز، کاهش ارزش پول ملی و بیکاری ایجاد شد، خارج شدن خودآگاه یا ناخودآگاه مشتریان از حلقه‌های فروش شرکت‌های تولیدی را به همراه داشت. این موضوع بیانگر آن است که رساندن تولید به یک میزان قابل‌قبول، بدون توجه به تعداد مشتری که یکی از پارامترهای اولیه رونق است، تنها انبارهای کالا را وسعت خواهد داد. با این حال؛ بازگرداندن مشتری به حلقه فروش می‌تواند بیش از عوامل دیگر، موجب رونق تولید شود. در این میان، با توجه به مشکلاتی که صنایع مختلف در زمینه‌های متعدد تولید دارند، بر آن شدیم تا به سراغ تعدادی از صاحب‌نظران برویم تا در این خصوص با آن‌ها به گفت‌وگو بپردازیم. مشروح این گزارش را با هم می خوانیم.

دولت به کمک خودروسازان بیاید

احمد نعمت‌بخش دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به افزایش قیمت 400 درصدی خودرو از سال 94 تا سال 97 و تاثیر آن بر فروش خودرو گفت: مواد اولیه تولید خودرو همراه با بالا رفتن نرخ ارز به‌یک‌باره با افزایش قابل‌توجهی مواجه شد. البته بنا بر شیوه قیمت‌گذاری و حمایت دولت از مصرف‌کنندگان، کارخانه‌های تولیدی تا دی‌ماه سال 96 ملزم به فروش خودرو با همان قیمت پیشین بودند.

وی در ادامه افزود: همواره سعی ما بر این بود که فروش خودرو در حاشیه بازار انجام شود؛ چراکه این سرکوب مالی باعث شده بود تا کارخانه‌های تولید خودرو در کشور هر کدام 10 هزار میلیارد تومان متضرر شوند. از دی‌ماه 96 تاکنون خودرو در حاشیه بازار به فروش می‌رسد و انتظار می‌رود خودروسازان با این شیوه قادر به پرداخت معوقات خود به قطعه سازان باشند.

دبیر انجمن خودروسازان به چالش‌های موجود در کاهش فروش خودرو در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت خودرو در ماه‌های گذشته، حجم بالای معاملات در این حوزه و فروش سالانه نزدیک به 100 هزار میلیارد تومان خودرو در سال، کمبود نقدینگی از چالش‌های اولیه کاهش فروش خودرو در سال گذشته بوده است و این موضوع نشان می‌دهد که اقدام خودروسازان به تولید بی‌رویه خودرو و بالا بردن تیراژ، به‌تنهایی مشکل رونق این بازار را حل نخواهد کرد.

 نعمت‌بخش در خصوص ارائه راهکارهای مناسب برای باز شدن مسیر مسدود رونق گفت: در حال حاضر یکی از راهکارهای ایجاد رونق این است که مشابه آنچه در دنیا اتفاق می‌افتد، لیزینگ‌ها و بانک‌ها به کمک خریداران خودرو آمده و تسهیلات خرید خودرو را در اختیار آن‌ها قرار دهند. ضمن آنکه بانک‌ها می‌توانند با وجود بی‌شمار خودروی فرسوده در کشور، به اعطای تسهیلات به دارندگان این نوع وسایل‌نقلیه جهت تعویض خودروها بپردازند و در بازار خودرو رونق ایجاد کنند. انتظار ما این است که بانک‌ها عهده‌دار تامین 50 تا 60 درصدی نقدینگی خرید خودرو باشند.

وی با اشاره به ظرفیت کشور در تولید 2 میلیون دستگاه خودرو در سال، اظهار داشت: در حال حاضر از ظرفیت تولید دو میلیون دستگاه در سال برخوردار هستیم؛ اما باید به ظرفیت و کشش بازار هم توجه کرد. با برآوردهای انجام شده، در صورت کمک دولت و ارائه تسهیلات توسط بانک‌ها، انتظار می‌رود تا میزان تولید خودرو در سال جاری با 20 درصد افزایش به یک‌میلیون و 200 هزار خودرو در سال برسد.

دبیر انجمن خودروسازان با اشاره به اینکه ما در سال 97 نسبت به سال 96 با 40 درصد کاهش تولید مواجه شدیم، افزود: تلاش ما بر این است که در سال 98 در مقایسه با سال 96 میزان کاهش تولید را به حداقل برسانیم. با توجه به کمبود نقدینگی و سرمایه اندک بانک‌های کشور، طبیعی است که آن‌ها قادر به ارائه تسهیلات لازم برای خریداران خودرو نباشند. با توجه به این موضوع، این بار هم این دولت است که از او انتظار می‌رود تا سرمایه لازم برای ارائه تسهیلات را در اختیار بانک‌ها قرار دهند. با این اقدام و البته کنترل قیمت خودرو توسط سازندگان آن، مطمئنا رونق به این صنعت باز خواهد گشت.

 

صنعت نساجی نیازمند سرمایه‌گذاری جدید

صنعت نساجی به‌عنوان یکی از نخستین صنایع واگذارشده به بخش خصوصی، موانعی همچون قاچاق، کمبود مواد اولیه و نبود نقدینگی را پیش روی خود دارد. به گفته محمود ضرابی مدیرعامل پوشاک نانو مهیار و عضو جامعه متخصصین نساجی؛ به دلیل نوسانات ارزی، این صنعت سال دشواری را پشت سر گذاشته و به نظر می‌رسد در سال پیش رو نیز مشکلات نساجی کماکان پابرجا باشد. وی، یکی از دلایل دوری رونق از نساجی را عدم تمایل به سرمایه‌گذاری جدید در این شاخه دانست و افزود: چالش عمده آن است که نیاز به سرمایه‌گذاری در این شاخه بالا رفته و میزان نقدینگی به یک‌سوم کاهش پیدا کرده است. این در شرایطی است که تولیدکنندگان به سرمایه‌ای دو تا سه برابر میزان سرمایه در سال گذشته به نقدینگی نیاز دارند. با تورم موجود در جامعه، تولیدکنندگان در سال جاری با افزایش اجتناب‌ناپذیر نرخ دستمزد نیز روبرو هستند و این موضوع خود بر کمبود نقدینگی در این صنعت دامن می‌زند. علاوه بر این، تولیدکنندگان باید در قیمت تمام‌شده و فروش کالا با حفظ کیفیت پیشین اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

ضرابی ضمن اشاره به مشکلات موجود در صنعت نساجی از جمله کمبود نقدینگی، گفت: با نگاهی اجمالی به سرمایه در گردش تولیدکنندگان درمی‌یابیم که اگر تولیدکننده در سال گذشته برای تولید محصول خود به 2 میلیارد تومان سرمایه در گردش نیاز داشته، ولی امروز این رقم برای تولید همان کالا و با همان کیفیت به چند برابر رسیده است. با کمبود نقدینگی که در این شاخه صنعتی از گذشته تاکنون وجود داشته، عملاً تولید دشوار است.

عضو جامعه متخصصین نساجی در ارائه راه‌حل در چنین شرایطی می‌گوید: طبیعی است که حمایت از تولیدکنندگان باید به شکل اعطای وام، جهت خرید مواد اولیه انجام گیرد. علاوه بر این، باید با پدیده قاچاق جدی‌تر برخورد شود و دولت اجازه فعالیت برندهای قاچاق در کشور را ندهد. البته پوشاک داخلی برای رسیدن به سطح رقابت با نمونه‌های خارجی نیاز به افزایش سطح کیفیت و قیمت مناسب دارد.

 ضرابی با اشاره به گرایش مردم به سرمایه‌گذاری در شاخه‌های صنعتی دیگری به ‌غیر از نساجی اظهار داشت: تا زمانی ‌که مردم در همه بخش‌های تولید، به‌ویژه نساجی سرمایه‌گذاری انجام ندهند و ترجیح آن‌ها بر خرید مسکن باشد، رونق تولید محقق نخواهد شد.

نبود برنامه بلندمدت در بازار مسکن

جهش قیمت در بازار مسکن در سال گذشته، معادلات خریداران و فروشندگان مسکن را تا مقدار زیادی بر هم زده؛ به‌طوری‌که افزایش یک‌باره قیمت مسکن، مشتریان زیادی را از این بازار به سمت بازارهای موازی مانند ارز هدایت کرده است. حسام عقبایی؛ نایب‌رییس اتحادیه مشاوران املاک، علت اصلی بالا بودن قیمت مسکن را عدم توازن بین عرضه و تقاضا ذکر کرد و گفت: با وجود سالی یک‌میلیون ازدواج و نیاز زوج‌ها به مسکن، تولید سالانه مسکن واقعی در کشور زیر 300 هزار واحد است و در این شرایط سالانه با کمبود 700 هزار واحد مسکونی روبرو هستیم.

وی در ادامه افزود: بازار مسکن از معدود بازارهایی است که زیرساخت‌های لازم همچون زمین، مصالح ساختمانی، منابع انسانی و نیروی متخصص را برای رونق در اختیار دارد؛ اما نبود برنامه بلند‌مدت و مدون و تغییر رویه دولت‌هایی که هر چهار سال به شیوه‌ای متفاوت سعی بر اداره و کنترل این بازار دارند، این بازار را از رونق انداخته است.

عقبایی درباره تحقق “رونق تولید” در بازار مسکن می‌گوید: بالا رفتن قیمت مسکن در سال 97 نشات گرفته از عدم توازن بین عرضه و تقاضا و متاثر از رشد نامتعارف قیمت ارز بود. کاهش تولید نسبت به تقاضا در خصوص هر کالایی منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد. با توجه به اینکه گلوگاه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مسکن است، رساندن تولید به توازن قطعاً موجب رونق این بخش خواهد شد.

بررسی سه بازار خودرو، نساجی و مسکن نشان می‎دهد که تصدی‌گری دولت در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، آن را مجبور می‌کند که در تحقق رونق تولید در این بازارها به‌عنوان یک عامل تعیین‌کننده حضور داشته باشد. انتظار این سه بخش از دولت در تامین مالی، ارائه تسهیلات به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم و اخذ سیاست‌‌هایی متعارف و همسو نیز گویای همین موضوع است. بی‌شک، رسیدگی به وضعیت اقتصادی صنایع، بخش‌های مختلف تولید و بررسی جزئیات و مشکلات آن‌ها در توان دولت نخواهد بود، لیکن دولت می‌تواند با تکیه به بخش خصوصی نقشی جدی در رونق تولید داشته باشد.


برچسب ها :
دسته بندی : آرشیو , خودرو , دنیای صنعت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --