خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » ماجرای توزیع کارت انرژی چیست؟

تاریخ انتشار : 1397/08/21 - 12:34

 کد خبر: 13692
 253 بازدید

ماجرای توزیع کارت انرژی چیست؟

مدتی است که موضوع توزیع کارت انرژی با هدف مدیریت مصرف برق مطرح شده، اما در این بین تضادهایی بین صحبت‌های مسوولان وجود دارد که آینده این طرح را مبهم کرده است.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری؛  چندی پیش برای اولین بار موضوع توزیع کارت انرژی از سوی داوود فرخزاد – رئیس هیات مدیره شرکت مدیریت شبکه برق ایران – مطرح شد و وی صراحتا اعلام کرد که ایده توزیع کارت انرژی به منظور مدیریت مصرف در بین مشترکان داده شده که اگر مورد تایید مجلس قرار گیرد، وارد مرحله اجرا خواهد شد.

وی در خصوص جزئیات طرح توزیع کارت انرژی گفت: بی شک این مسئله ابعاد مختلفی دارد که باید از جنبه‌های گوناگون مورد ارزیابی قرار گیرد، اما همانطور که کارت سوخت در بین شهروندان توزیع و موجب شد که میزان مصرف کنترل شده باشد قصد داریم که با توزیع کارت انرژی نیز میزان مصرف برق را مدیریت کنیم.

ایده‌ای که شاید اجرا و عملی کردن آن کمی دور از ذهن باشد اما محمودرضا حقی‌فام – سخنگوی صنعت برق کشور – نیز روی آن صحه گذاشت و اعلام کرد که سه الگوی «اصلاح تعرفه ها»، «صدور کارت انرژی» و «تغییرات پله‌های مصرفی» پیشنهادهای وزارت نیرو برای اصلاح مصرف برق است و یکی از این سه روش برای مدیریت مصرف سال آینده انتخاب و اعمال خواهد شد.

این در شرایطی است که به تازگی محسن بختیار – معاون وزیر نیرو در امور برنامه‌ریزی و اقتصادی –  گفت: در وزارت نیرو موضوعی تحت عنوان کارت انرژی مطرح نشده و بنده گمان نمی‌کنم که این مساله در وزارت نیرو عنوان شده باشد. ایده توزیع کارت انرژی شاید بتواند تاثیرات مثبتی را به دنبال داشته باشد، اما به نظر می‌رسد که مشکلات آن نیز کم نباشد به همین دلیل انتظار می‌رود که این طرح از جهات مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد و بعد از آن وارد مرحله اجرا شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای انرژی , نفت
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --