خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » معامله بیش از 4 هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران

تاریخ انتشار : 1397/08/21 - 10:49

 کد خبر: 13611
 186 بازدید

معامله بیش از 4 هزار میلیارد ریال در فرابورس ایران

بازار فرابورس ایران بیستمین روز از آبان 97 را با تغییر مالکیت 635 میلیون ورقه به ارزش بیش از 4 هزار و 224 میلیارد ریال پشت سر گذاشت که همزمان با دادوستدهای انجام‌شده شاخص کل این بازار نیز 33.5 واحد افت کرد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، از مجموع کل معاملات انجام‌شده در بازارهای فرابورس، بازار اول خرید و فروش 94 میلیون سهم به ارزش 319 میلیارد ریال را تجربه کرد. بازار دوم میزبان جابه‌جایی 261 میلیون سهم به ارزش یک‌هزار و 104 میلیارد ریال قرار گرفت و بازار پایه به استقبال معامله 259 میلیون سهم به ارزش 594 میلیارد ریال رفت.

در این سه بازار روز جاری نمادهای «توریل»، «سبزوا» متعلق به سیمان لار سبزوار، «وملت»، «تشتاد» متعلق به صنایع تولیدی اشتاد ایران و «سپرده» مربوط به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه متوقف شدند.

نماد معاملاتی شرکت عطرین نخ قم نیز به دليل افشاي اطلاعات با اهمیت متوقف و پس از افشای این اطلاعات، در زمان بازار بازگشایی شد. علاوه بر این روز جاری شاهد بازگشایی نماد شرکت سرمايه‌گذاري ساختماني اعتماد گستر نیز بودیم.
معاملات امروز سهام شرکت ذوب‌آهن که با جابه‌جایی 160 میلیون سهم به ارزش 457 میلیارد ریال خاتمه یافت، موجب صدرنشینی نماد «ذوب» در بازار سهام فرابورس به لحاظ تجربه بالاترین حجم و ارزش معاملاتی شد. این نماد همچنین نخستین نمادی بود که نزدیک به 8 واحد تاثیر مثبت بر آیفکس داشت و پربازدیدترین نماد نیز شناخته شد.
همانطور که اشاره شد شاخص کل فرابورس در پایان معاملات امروز با 33.5 واحد افت مواجه شد که نمادهای «زاگرس»، «میدکو»، «مارون»، «شاوان»، «ارفع» و «شراز» تا سطح حداکثر 13.5 واحد تاثیر منفی بر این شاخص داشتند. در سمت مقابل، نماد «ذوب» با تاثیر مثبت 8 واحدی از افت بیشتر این نماگر جلوگیری کرد. هم‌اکنون آیفکس در نزدیکی سطح 1961 واحدی قرار دارد.
در سمت دیگر بازار، معاملات اوراق بهادار در بازار ابزارهای نوین مالی (مجموع معاملات اوراق بدهی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن) با تغییر مالکیت 22 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 207 میلیارد ریال به پایان رسید. در بازار اوراق با درآمد ثابت، اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا711» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد. همچنین قیمت اوراق تسهیلات مسکن در اغلب نمادها با افت مواجه شد و این اوراق در بازه 461 هزار تا 610 هزار ریال نوسان کرد. در حال حاضر بالاترین قیمت در میان این اوراق به تسه خرداد 96 اختصاص دارد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , بورس و سهام , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --