خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » نرخ خرید تضمینی ۲۵ محصول کشاورزی تصویب و ابلاغ شد/ گندم ۱۴۷۰ تومان + جدول

تاریخ انتشار : 1397/08/30 - 17:30

 کد خبر: 14368
 475 بازدید

نرخ خرید تضمینی ۲۵ محصول کشاورزی تصویب و ابلاغ شد/ گندم ۱۴۷۰ تومان + جدول

نرخ خرید تضمینی 25 قلم محصول کشاورزی برای سال 98 توسط شورای اقتصاد تصویب و از سازمان برنامه و بودجه به عنوان دبیرخانه ابلاغ شد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از فارس، نرخ خرید تضمینی 25 قلم محصول کشاورزی برای سال زراعی (۹۸-۹۷) توسط شورای اقتصاد تصویب و از سوی دبیرخانه ابلاغ شد.

طبق گزارش‌ها قیمت این 25 قلم محصول در اردیبهشت ماه سال جاری توسط سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان دبیرخانه شورا برای طرح در جلسات شورای اقتصاد ارسال شد.

براین اساس به غیر از نرخ گندم تضمینی مابقی آن طی ماه‌های اخیر به تصویب رسید و تنها به دلیل اختلاف دیدگاه تعیین قیمت گندم، کار را به تعویق انداخت.

محمود حجتی وزیر کشاورزی معتقد بود، باید این نرخ خرید تضمینی گندم به بیش از 1500 تومان افزایش یابد که البته اعضا نظرات متفاوتی داشتند.

از آنجایی که منابع خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید در بودجه سالانه تأمین اعتبار شود، پیش‌بینی‌های صورت گرفته اندکی پایین‌تر از این رقم بود، به همین دلیل اعضای شورای اقتصاد با آن نرخ پیشنهادی وزیر کشاورزی موافق نبودند.

فرایند کار نشان می‌دهد، شورای اقتصاد که متولی اصلی تصویب خرید تضمینی گندم است چند جلسه به موضوع خرید تضمینی گندم اختصاص داده تا وزیر کشاورزی بتواند ادله و مستندات خود را ارائه و اعضای شورا را مجاب کند تا نرخ پیشنهادی وزارتخانه‌اش تصویب شود.

بنابراین حجتی در این مدت نتوانست پس از چند جلسه اعضا را متقاعد کند و در نهایت همان مبلغ پیشنهادی 1470 تومان برای گندم با رشد 13.07 درصد نسبت به قیمت سال جاری برای سال 98 ابلاغ شد.

جدول قیمت محصولات تضمینی محصولات کشاورزی بدین شرح است:


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , کشاورزی
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --