خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » هجوم آمریکایی‌ها برای خرید دینار عراقی

تاریخ انتشار : 1397/08/30 - 13:45

 کد خبر: 14320
 403 بازدید

هجوم آمریکایی‌ها برای خرید دینار عراقی

بسیاری از آمریکایی‌ها به دنبال گمانه زنی بر سر ارزش گذاری مجدد دینار عراق از سوی دونالد ترامپ اقدام به خرید میلیون ها دینار کرده اند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از نیوزویک، شماری از آمریکایی ها اقدام به خرید میلیون ها دینار عراقی به امید ارزش گذاری مجدد آن توسط دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا کرده اند تا این امر منجر به ثروتمند شدن آنها شود.
در همین حال شایعاتی در مورد این وجود دارد که دولت ایالات متحده به دنبال برنامه ریزی برای ارزش گذاری فعلی دینار عراق است. گفته می شود که هر ۰۰۰۸۴. ۰ دینار عراق برابر با یک دلار آمریکا خواهد شد که این رقم تقریبا برابر یا حتی بیش از ارزش دینار در برابر دلار قبل از دوره ترامپ یا دوره صدام حسین قبل از جنگ خلیج در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی است.
آمریکا ابتدا در پاسخ به تجاوز صدام به کویت، اقدام نظامی علیه عراق کرد و بعد بغداد را تحریم و سرانجام صدام را در سال ۲۰۰۳ میلادی سرنگون کرد و کنترل اقتصادی عراق را به عهده گرفت.
بر پایه این گزارش، ترامپ در آوریل ۲۰۱۷ میلادی درپاسخ به متهم قرار دادن چین به دستکاری ارز خود اعلام کرد که تمام ارزها را در یک میدان بازی همتراز قرار می دهد.
جستجو سریع در گوگل و توئیتر نشان می دهد که تعداد زیادی همچنان بر این باور هستند که احتمال ارزش گذاری مجدد دینار عراق وجود دارد و امیدوار هستند که تاجر میلیاردی که اکنون رییس جمهور ترامپ شده، این اتفاق را رقم زند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای اقتصاد
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --