خبرهای ویژه

چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » هلدينگ مالي صندوق بازنشستگي ميزبان نخستين گردهمايي آستارت آپ ها

تاریخ انتشار : 1397/11/07 - 14:46

 کد خبر: 15787
 456 بازدید

مديرعامل هلدينگ بانک، بيمه و سهام صندوق بازنشستگي کشوري خبر داد؛

هلدينگ مالي صندوق بازنشستگي ميزبان نخستين گردهمايي آستارت آپ ها

به گزارش ماهنامه دنیای سرمایه گذاری - مديرعامل هلدينگ بانک، بيمه و سهام صندوق بازنشستگي کشوري از برگزاري اولين رويداد و همايش سرمايه گذاري استارت آپ هاي حوزه سالمندي با تاکيد و پيگيري مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري در بهمن ماه امسال خبر داد که در پي تاسيس نخستين صندوق سرمايه گذاري جسورانه (VC) در حوزه بازنشستگي اجرا مي شود.

به گزارش ماهنامه دنیای سرمایه گذاری – مديرعامل هلدينگ بانک، بيمه و سهام صندوق بازنشستگي کشوري از برگزاري اولين رويداد و همايش سرمايه گذاري استارت آپ هاي حوزه سالمندي با تاکيد و پيگيري مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري در بهمن ماه امسال خبر داد که در پي تاسيس نخستين صندوق سرمايه گذاري جسورانه (VC) در حوزه بازنشستگي اجرا مي شود.
به گزارش ماهنامه دنیای سرمایه گذاری از صندوق بازنشستگي کشوري، محمود طهماسبي با اعلام اين خبر اظهار داشت: صندوق هاي سرمايه گذاري جسورانه به عنوان يکي از ابزارهاي نوظهور در جهت سرمايه گذاري و تامين مالي پروژه هاي استارت آپي به شمار مي روند که از طريق بازار سرمايه تامين مالي مي شوند.
طهماسبي به مناسبت آغاز فعاليت رسمي صندوق جسورانه فناوري بازنشستگي گفت: فرآيند تاسيس اين صندوق تقريبا از سال گذشته با مطالعات گسترده در اين حوزه شروع شد و با تلاش هاي مجموعه هلدينگ مالي صندوق بازنشستگي کشوري و حمايت هاي مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري، به عنوان اولين و تنها VC مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در مهر ماه سال جاري پذيره نويسي آن انجام شد و در حال حاضر توسط تيمي از افراد حرفه اي اين کار در حال عمليات اجرايي است.
وي همچنين اظهار داشت: ماموريت اصلي صندوق جسورانه فناوري بازنشستگي که با نماد “فنابا” به عنوان ششمين صندوق جسورانه نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شده است، بهبود خدمات رساني به بازنشستگان و توجه به برنامه هاي حوزه رفاه اجتماعي با استفاده از ظرفيت ها و ايده هاي ناب جوانان و نخبگان است که با هدف کسب بازدهي مناسب با سرمايه گذاري در پروژه هاي استارت آپي و حفظ توان رقابتي در حوزه هاي در حال تغييرات تکنولوژيک و متنوع سازي پرتفوي صندوق بازنشستگي در حال انجام است.
طهماسبي تاسيس اين صندوق را به عنوان درگاه ورودي براي نخبگان و جوانان در حوزه سرمايه گذاري هاي نو به مجموعه صندوق بازنشستگي کشوري دانست.
وي در ارتباط با حوزه فعاليت اين صندوق يادآور شد: استراتژي “فنابا” سرمايه گذاري در استارت آپ هاي حوزه فينتک و خدمات اطلاعات و ارتباطات (ICT) مرتبط با صندوق‌هاي بازنشستگي است که در اين مسير تاکنون پيشنهادهاي زيادي براي پروژه استارآپي ارايه شده که بررسي آنها توسط يک تيم حرفه اي در حال انجام است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای سرمایه
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --