خبرهای ویژه

جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » وزیر صنعت :تولید زغالسنگ 25درصد افزایش یافت

تاریخ انتشار : 1397/10/16 - 13:37

 کد خبر: 15186
 254 بازدید

وزیر صنعت :تولید زغالسنگ 25درصد افزایش یافت

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تولید کنسانتره زغال سنگ در 9 ماهه امسال نزدیک به یک میلیون و 250 هزار تن بود که نسبت به دوره مشابه پارسال رشد 25 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «رضا رحمانی» در نشست با فعالان زغال سنگ کشور افزود: ذخایر زغال سنگ قابل توجه و بازار مطمئنی در کشور وجود دارد و در آینده نزدیک نیز طرح جامع زغال سنگ برای نخستین بار در کشور تدوین و ابلاغ می شود .
وی بر لزوم ارتقای سطح ایمنی معادن بویژه معادن زغال سنگ کشور تاکید کرد و گفت: ایمنی در همه صنایع باید جدی گرفته شود و با پیاده کردن برنامه های آموزشی پیش از وقوع حوادث ناگوار ضمن تهیه تجهیزات مورد نیاز، هشدار لازم و نظارت مستمر به اجرا گذاشته شود.

** قیمت زغال سنگ 26.5 درصد قیمت فولاد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت در این نشست از توافق بر سر قیمت زغال سنگ خبر داد و گفت: از این پس قیمت زغال سنگ بر مبنای درصدی از قیمت فولاد تعیین می شود.
آذرماه امسال مقرر شد قیمت هر تن زغالسنگ تولیدی بر مبنای 26.5 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا با مشخصات فنی مورد توافق ذوب آهن و انجمن زغالسنگ ایران تعیین شود.
«جعفر سرقینی» افزود: فرمول تعیین قیمت زغال سنگ 26.5 درصد قیمت فولاد تعیین شد؛ بدین ترتیب هر تن زغال سنگ که تحویل فولادی ها می شود به این میزان درصد قیمت فولاد را می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: در صورت ارزان یا گران شدن فولاد تفاوتی به حال دو طرف نخواهد داشت .
اکتشافات سازمان ایمیدرو در چارچوب برنامه دولت های یازدهم و دوازدهم امکان دستیابی به بیش از 500 میلیون تن زغالسنگ را فراهم ساخت که از این رقم 200 میلیون تن زغال حرارتی و 345 میلیون تن زغال کک شو است.
بررسی ها نشان می دهد میزان ذخیره کنونی زغالسنگ کشور یک میلیارد و 200 میلیون تن زغال کک شو و 1.5 میلیارد تن زغالسنگ حرارتی است و علاوه براین 2 تا سه برابر این ارقام نیز ذخیره احتمالی زغالسنگ کشور است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای صنعت , معدن
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --