خبرهای ویژه

یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
» آرشیو » پایانه صادراتی صنایع دستی آماده است

تاریخ انتشار : 1398/02/11 - 17:10

 کد خبر: 16141
 257 بازدید

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران:

پایانه صادراتی صنایع دستی آماده است

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد که فضا برای پایانه صادراتی صنایع دستی فراهم شده است و با توجه به تصمیم معاونت صنایع دستی کشور برای بهره‌برداری از این فضا، می‌تواند آغاز به کار کند.

دنیای سرمایه گذاری- دلاور بزرگ‌نیا _ مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران _ در این زمینه به ایسنا توضیح داد: ساختمانی در کیلومتر هفت جاده کرج معروف به انبار کرج وجود داشت که طی صلح‌نامه‌ای توسط شرکت تصفیه صنایع دستی در اختیار سازمان میراث فرهنگی تهران قرار گرفته بود که ما نیز سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیون تومان برای آماده‌سازی آن هزینه کردیم.

او ادامه داد: در حال حاضر این فضا کاملاً آمادگی این را دارد که به عنوان یک پایانه صادراتی کار خود را آغاز کند؛ که یا می‌تواند با برگزاری یک مزایده به بخش خصوصی داده شود یا اینکه به صورت دولتی فعالیت خود را شروع کند. به طور کلی این پایانه می‌تواند نویدبخش اتفاقی خوب در حوزه صنایع دستی کشور باشد.

بزرگ‌نیا خاطرنشان کرد: آنهایی که به صادرات جدی و تخصصی‌تر فکر می‌کنند و می‌خواهند کالاهای خود را به صورت اختصاصی برای حمل و نقل آماده کنند، می‌توانند از این پایانه تخصصی استفاده کنند. همچنین در این پایانه صادراتی غرفه‌های تعریف شده است که نماینده کشور مقصد هم می‌تواند حضور داشته باشد.

دبیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درباره زمان آغاز به کار این پایانه صادراتی نیز بیان کرد: ساختمان آماده است و با توجه به اینکه معاونت صنایع دستی کشور چه تصمیمی برای بهره‌برداری از این فضا داشته باشد، می‌تواند آغاز به کار کند.


برچسب ها :
دسته بندی : آرشیو , ایران , دنیای گردشگری
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --