خبرهای ویژه

یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » کسب نظر بخش خصوصی اولویت وزیر پیشنهادی اقتصاد باشد

تاریخ انتشار : 1397/08/01 - 12:04

 کد خبر: 13037
 360 بازدید

رئیس اتاق ایران:

کسب نظر بخش خصوصی اولویت وزیر پیشنهادی اقتصاد باشد

ئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی باید با اهمیت ویژه دادن به شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، از آرا و نظرات فعالان اقتصادی برای پیشبرد امور اقتصادی کشور استفاده کند.

به گزارش دنیای سرمایه گذاری به نقل از ایرنا، «غلامحسین شافعی» روز سه‌شنبه در نشست اعضای اتاق بازرگانی ایران با فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، افزود: وزیر پیشنهادی اقتصاد با قبول مسئولیت خطیر در این موقعیت خاص، جانفشانی و میهن پرستی خود را نشان داده است که به مثابه رفتن روی مین است.
این مقام مسئول گفت: با سوابق درخشانی که از آقای دژپسند به عنوان یک کارشناس خبره اقتصادی کشور سراغ داریم، امید می رود با رای اعتماد مجلس به وی، دوره جدیدی در وزارت اقتصاد آغاز شود.
وی بیان داشت: حضور وزیر پیشنهادی اقتصاد در جمع فعالان اقتصادی اهمیتی مضاعف دارد زیرا وی علاوه بر تصدی وزارت اقتصاد، ریاست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی را نیز بر عهده دارد.
شافعی ابراز امیدواری کرد که از ظرفیت بالای شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در کسب نظرات بخش خصوصی و انتقال آن به دولت استفاده شود تا از این طریق به مجموعه دولت در ارتقای عملکرد اقتصادی کمک شود.
رئیس اتاق ایران همچنین با اشاره به ریاست وزیر اقتصاد بر هیات مقررات زدایی تاکید کرد: این هیات در ردیف نخست اهمیت برای فعالان اقتصادی قرار دارد زیرا می تواند را رفع مقررات زاید به بهبود فضای کسب و کار در کشور کمک کند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد شنبه هفته آینده «فرهاد دژپسند» با رای اعتماد بالا و قابل توجهی بر مسند وزارت امور اقتصادی و دارایی بنشیند.

** در گذشته جفای زیادی به تولید شده است
رئیس اتاق ایران در ادامه این جلسه که با حضور رضا رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: رحمانی از آنجا که در گذشته چند دوره در مجلس شورای اسلامی حضور داشته و رئیس کمیسیون صنعت مجلس بوده، گزینه مناسبی برای این وزارتخانه خواهد بود.
وی گفت: وزیر پیشنهادی صنعت، معدن تجارت رابطه خوبی با فعالان اقتصادی در مجلس داشت و کمیسیون صنعت مجلس در زمان وی بیشترین تعامل را با بخش خصوصی شکل داد.
شافعی یادآور شد: امروز وزارت صنعت با مشکلات فراوانی روبرو است و در چنین شرایطی حضور یک نیروی مطلع و قوی که سالهای سال تجربه گران قیمتی را در اختیار دارد، تاثیر گذار است.
وی ابراز امیدواری کرد که وزیر پیشنهادی اعتنای بیشتری برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و همچنین برای توفیق در اجرای برنامه‌های وزارت صنعت داشته باشد.
شافعی ابراز امیدواری کرد با روی کار آمدن وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت جفای زیادی که در گذشته به تولید کشور شده جبران شود، زیرا توفیق آینده اقتصاد ایران جز با تقویت بخش های مولد اقتصاد میسر نمی شود.
به گزارش ایرنا، در جلسه امروز اتاق ایران با وزیران پیشنهادی رئیس جمهوری قرار است وزیران پیشنهادی وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر کدام به مدت یک ساعت دیدگاهها و برنامه های خود را با فعالان بخش خصوصی در میان بگذارند.
جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری شامل فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی پنجم آبان برگزار شود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : آرشیو , اخرین اخبار , دنیای اقتصاد
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --