خبرهای ویژه

سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
» آرشیو » ۱۷ کشته و صدها آواره در بارندگی‌های شدید نپال

تاریخ انتشار : 1398/04/22 - 13:13

 کد خبر: 17122
 279 بازدید

۱۷ کشته و صدها آواره در بارندگی‌های شدید نپال

در پی وقوع بارندگی‌های شدید در سراسر نپال که منجر به سیل‌گرفتگی و رانش زمین در برخی از مناطق آن شده، تاکنون ۱۷ نفر کشته و صدها خانوار آواره شده‌اند.

در پی وقوع بارندگی‌های شدید در سراسر نپال که منجر به سیل‌گرفتگی و رانش زمین در برخی از مناطق آن شده، تاکنون ۱۷ نفر کشته و صدها خانوار آواره شده‌اند.

دنیای سرمایه گذاری_ علاوه بر کشته شدن ۱۷ نفر در سیل و رانش زمین در نپال، تاکنون ۱۶ نفر زخمی و ۹ نفر دیگر نیز مفقود شده‌اند.

تمام سازمان‌های امنیتی از جمله ارتش و پلیس نپال برای سامان دادن به شرایط ایجاد شده و انجام عملیات نجات در نقاط مختلف کشور بسیج شده‌اند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت امور داخلی نپال، ۲۱ منطقه از این کشور به دلیل بارندگی‌های مداوم به شدت تحت تاثیر سیل و رانش زمین  قرار گرفته‌اند. این وزارتخانه هم‌چنین اعلام کرده در مجموع ۴۳۵ خانوار متشکل از ۱۱۷۵ نفر به علت سیل و رانش زمین آواره شده‌اند.

در پی رانش‌ زمین که در دو روز گذشته در نپال به وقوع پیوسته، دست‌کم ۵۰۰ خانه خسارت دیده‌ است.

نخست‌وزیر نپال به مقامات دستور داده تا عملیات امداد و نجات را هر چه سریع‌تر تشدید کنند.

بسیاری از بخش‌های منطقه “ترای” نپال بر اثر این بارندگی‌ها به طور کامل زیر آب رفته و  حمل و نقل در بسیاری از بزرگراه‌های اصلی متوقف شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، مقامات نپال اعلام کرده‌اند که طبق پیش‌بینی‌ها بارندگی‌های شدید موسمی در سراسر این کشور تا  سه روز آینده ادامه خواهد داشت.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آرشیو , دنیای گردشگری
ارسال دیدگاه

-- بارگیری کد امنیتی --